Polskie Radio
Section05
Andżelika Wójcik

Świetny bieg Polek w PŚ. Jest medal!

Kolejny świetny dzień na torze w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim mają za sobą reprezentanci Polski w łyżwiarstwie szybkim. Po piątkowym brązie Andżeliki Wójcik na 500 metrów biało-czerwoni zdobyli kolejny medal Pucharu Świata! Na najniższym stopniu podium w biegu drużynowym kobiet stanęły Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń i Natalia Jabrzyk. W pierwszej dziesiątce 500 metrów zameldowali się natomiast Andżelika Wójcik, Damian Żurek i Marek Kania.
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie sporty zimowe

Wójcik na podium w Tomaszowie. Polka błysnęła w zawodach PŚ

Wielkie święto łyżwiarstwa szybkiego znów w Polsce! W piątek w Tomaszowie Mazowieckim najlepsi panczeniści globu zainaugurowali czwarty w tym sezonie Puchar Świata. Okrzyki i gromkie brawa publiczności zgromadzonej w Arenie Lodowej zagrzewały do szybkiej jazdy zwłaszcza Polaków, którzy w premierowym dniu osiągnęli kilka wartościowych rezultatów. Brązowy medal na 500 metrów zdobyła wracająca do wysokiej formy Andżelika Wójcik, a szósty na 1000 metrów mężczyzn był Damian Żurek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie sporty zimowe

To nie tak miało być. Łyżwiarki daleko od podium w sprincie

Erin Jackson zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie. Amerykanka w łyżwiarstwie szybkim na 500 m pokonała Japonkę Moho Takagi i Rosjankę Angelinę Golikową. Kaja Ziomek i Andżelika Wójcik, które wymieniano w gronie faworytek do medalu, nie zdołały nawiązać walki z czołówką.
Zobacz więcej na temat:  Pekin 2022 SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska łyżwiarstwo szybkie sporty zimowe łyżwiarstwo Kaja Ziomek

Sukces polskich sprinterów na ME. "Niesamowita chwila"

Polscy sprinterzy w składzie Marek Kania, Damian Żurek i Piotr Michalski zdobyli w sobotę brązowy medal mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim. - Mam już kwalifikację do Pekinu, do tego stałem na podium zawodów Pucharu Świata i teraz jeszcze mam brąz mistrzostw Europy. To jest dla mnie niesamowita chwila - przyznał Kania, który jeszcze niedawno poświęcał się jeździe na rolkach, a nie na łyżwach. 
Zobacz więcej na temat:  łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie SPORT sporty zimowe Kaja Ziomek

Polskie łyżwiarki mistrzyniami Europy. "To była formalność"

- Myślę, że to była formalność po tym, jak sytuacja zmieniła się przed startem, bo wycofały się bardzo mocne Holenderki - powiedziała Andżelika Wójcik, która wspólnie z Kają Ziomek i Karoliną Bosiek sięgnęły po złoty medal w sprincie drużynowym mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w holenderskim Heerenveen. To wielka chwila, bo to pierwszy złoty medal ME w historii polskich panczenów.
Zobacz więcej na temat:  łyżwiarstwo łyżwiarstwo szybkie SPORT sporty zimowe Kaja Ziomek

Pekin 2022: igrzyska coraz bliżej. Kto może zdobyć medal dla Polski?

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Pekinie w dniach 4-20 lutego 2022 roku. Do rozpoczęcia imprezy pozostało mniej niż dwa miesiące. Choć Polacy nigdy nie byli potęgą w sportach zimowych, mamy kilka nazwisk, z którymi możemy wiązać mniejsze lub większe medalowe nadzieje w stolicy Chin. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska Pekin 2022 sporty zimowe Skoki narciarskie short track łyżwiarstwo szybkie narciarstwo alpejskie biathlon snowboard łyżwiarstwo figurowe Kaja Ziomek Kamil Stoch Piotr Żyła Dawid Kubacki Natalia Maliszewska Maryna Gąsienica-Daniel Oskar Kwiatkowski Aleksandra Król Piotr Michalski