Polskie Radio
Section05
Novak Djoković

Roland Garros: Nadal po raz trzynasty w finale. Djoković rywalem "króla Paryża"

Rozstawiony z numerem drugim Hiszpan Rafael Nadal po raz trzynasty awansował do finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open w Paryżu. W półfinale pokonał Argentyńczyka Diego Schwartzmana 6:3, 6:3, 7:6 (7-0). Drugiego finalistę wyłonił dramatyczny pojedynek pomiędzy Serbem Novakiem Djokoviciem, a Grekiem Stefanosem Tsitsipasem.
Zobacz więcej na temat:  Tenis rafael nadal french open roland garros SPORT Novak Djoković

US Open: Djoković zdyskwalifikowany na dłużej? Kyrgios pyta: mnie by zawiesili na 5, 10 czy 20 lat?

Tenisiści, dziennikarze i eksperci szeroko komentują dyskwalifikację Novaka Djokovicia po tym, jak podczas meczu 1/8 finału US Open Serb nieumyślnie trafił piłką sędzię liniową. "Gdzie byli ci eksperci pochwalający dyskwalifikację Djoko po przypadkowym uderzeniu piłką w sędziego, gdy Serena groziła fizyczną przemocą sędzinie?" - zastanawia się Andrzej Kostyra.
Zobacz więcej na temat:  Tenis SPORT Novak Djoković us open

US Open: Novak Djoković uderza się w piersi po dyskwalifikacji. "To dla mnie lekcja. Przepraszam"

"Cała ta sytuacja sprawia, że jestem smutny i pusty" - napisał Novak Djoković. "Sprawdziłem, co z arbiter i organizatorzy powiedzieli mi, że dzięki Bogu czuje się dobrze. Bardzo mi przykro, że spowodowałem u niej taki stres. To było niezamierzone. Bardzo złe. Nie ujawniam jej imienia, aby uszanować prywatność" - dodał Serb po tym jak został zdyskwalifikowany podczas meczu na US Open.
Zobacz więcej na temat:  Tenis us open Novak Djoković SPORT