Polskie Radio
Section05
Bartosz Kurek

Polska zorganizuje MŚ w siatkówce. Bartosz Kurek: mamy wsparcie od najważniejszych osób w państwie

- Urodziłem się takich czasach, w takim kraju, gdzie mój sport jest bardzo popularny, o mój sport się troszczy, o mój sport się dba. Mamy fantastycznych sponsorów - Orlen, Grupa Polkomtel, ale przede wszystkim mamy wsparcie od tych najważniejszych ludzi w naszym państwie. Czujemy to wsparcie i dziękujemy za to serdecznie - powiedział Bartosz Kurek, kapitan reprezentacji, podczas uroczystości ogłoszenia Polski gospodarzem mistrzostw świata siatkarzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Bartosz Kurek Siatkówka mistrzostwa świata

TYLKO U NAS Kurek ostrzega przed Japonią: trzeba na nich uważać

Reprezentacja Polski siatkarzy w wielkim stylu awansowała do półfinału Ligi Narodów. W meczu o finał Biało-Czerwoni zagrają z Japonią. - Mam nadzieję, że z pomocą naszych kibiców zgotujemy im taką atmosferę, w której będzie im się grało nieprzyjemnie - przyznał Bartosz Kurek w rozmowie z Cezarym Gurjewem.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Liga Narodów siatkarzy Nikola Grbić Bartosz Kurek Cezary Gurjew

Jest ważna zmiana w składzie Polaków na turniej finałowy LN

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Nikola Grbić ogłosił nazwiska 14 zawodników, którzy wezmą udział w turnieju finałowym Ligi Narodów, który w środę rozpocznie się w Gdańsku. W porównaniu z ostatnim turniejem fazy interkontynentalnej w drużynie doszło do jednej zmiany.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Liga Narodów siatkarzy Nikola Grbić Bartosz Kurek Mateusz Bieniek Jakub Kochanowski Bartosz Bednorz Tomasz Fornal Wilfredo Leon Kamil Semeniuk Aleksander Śliwka Paweł Zatorski

Kurek i Bieniek kontuzjowani? Grbić wyjaśnił sytuację

Polscy siatkarze pokonali Brazylię 3:1 w kolejnym meczu Ligi Narodów, ale kibiców mógł zmartwić fakt, że Bartosz Kurek opuścił boisko na początku trzeciego seta, a Mateusz Bieniek w ogóle się na nim nie pojawił. Selekcjoner polskiej kadry Nikola Grbić wyjaśnił, że atakujący oraz środkowy zmagają się z problemami zdrowotnymi.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Liga Narodów siatkarzy Nikola Grbić Bartosz Kurek Mateusz Bieniek