Polskie Radio
Section05
Tomasz Fornal

Mistrzowski tort zjedzony. Siatkarze celują w igrzyska

W sobotę polscy siatkarze po raz drugi w historii zostali mistrzami Europy. Biało-Czerwoni nie mieli jednak dużo czasu na odpoczynek. Podopieczni Nikoli Grbicia trenują już w Spale, by przygotować się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który na przełomie września i października zostanie rozegrany w Chinach.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Nikola Grbić Paryż 2024 igrzyska olimpijskie Wilfredo Leon Paweł Zatorski Jakub Kochanowski Kamil Semeniuk Bartosz Bednorz Aleksander Śliwka Tomasz Fornal Spała

Jest ważna zmiana w składzie Polaków na turniej finałowy LN

Selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Nikola Grbić ogłosił nazwiska 14 zawodników, którzy wezmą udział w turnieju finałowym Ligi Narodów, który w środę rozpocznie się w Gdańsku. W porównaniu z ostatnim turniejem fazy interkontynentalnej w drużynie doszło do jednej zmiany.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Liga Narodów siatkarzy Nikola Grbić Bartosz Kurek Mateusz Bieniek Jakub Kochanowski Bartosz Bednorz Tomasz Fornal Wilfredo Leon Kamil Semeniuk Aleksander Śliwka Paweł Zatorski

Diamenty Polskiej Ligi Siatkówki przyznane. Tomasz Fornal siatkarzem sezonu

Wyjątkowy sezon ligowy 2022/2023 zakończyła Gala Polskiej Ligi Siatkówki. Przyznano kolejne Diamenty PLS, a kibice poznali najlepszą siatkarkę i siatkarza sezonu TAURON Ligi, PlusLigi i TAURON 1. Ligi. Nie zabrakło także odkryć sezonu, wyróżnień dla najlepszych obcokrajowców i trenerów. – Dziękuje bardzo za wybranie mnie najlepszym graczem sezonu – mówił Tomasz Fornal, najlepszy siatkarz PlusLigi rozgrywek 2022/2023. – Dziękuję mojemu klubowi za zaufanie, chłopakom z drużyny, dzięki którym tu jestem, sztabowi i całej administracji klubu. A szczególnie Stephenowi Boyerowi za pożyczenie mi garnituru na galę, inaczej nie miałbym jak przyjść – dodał z uśmiechem na koniec.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka PlusLiga Tomasz Fornal