Polskie Radio
Section05
Grzegorz Hoffmann

Sample i gitary. Nowe płyty z muzyką elektroniczną warte odsłuchu

Motywem przewodnim najnowszej odsłony audycji "GH+ Extra" były nowości płytowe z muzyką elektroniczną. – Będziemy mieli do czynienia z muzyką elektroniczną, ale nie tylko. Znaczy to, że na tych płytach pojawiają się również elementy rockowego instrumentarium – powiedział w ramach wstępu Grzegorz Hoffmann. Bohaterami programu były trzy albumy: "Former Things" LoneLady, "Intruder" Gary'ego Numana oraz "Spiral" duetu Darkside.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Hoffmann Trójka MUZYKA muzyka hp elektronika

Bard, gitarzysta i wokalista. Czterdzieste urodziny Devendry Banharta

– Będzie nastrojowo i refleksyjnie. Wszystko za sprawą utworów Devendry Banharta. To właśnie on, urodzony 30 maja 1981 roku w Houston w stanie Texas, będzie bohaterem dzisiejszej audycji – zapowiedział Grzegorz Hoffmann. Jeden z najzdolniejszych amerykańskich wokalistów folk-rockowych, ostatnich dwóch dekad, wkrótce będzie obchodził czterdzieste urodziny. Z tej okazji  "GH+ Extra" wypełniły jego nagrania.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Hoffmann Trójka MUZYKA muzyka hp folk

Teenage Fanclub reaktywowani. Podróż przez dyskografię szkockiej grupy

Niedawno reaktywowała się szkocka grupa Teenage Fanclub. Nagrała nową płytę pt. "Endless Arcade" i planuje wyruszyć w trasę koncertową. – Pomyślałem, że to świetna okazja, by przypomnieć, a części z Państwa przedstawić ten zespół. To jedna z najważniejszych gitarowych grup w Szkocji – powiedział w audycji "GH+ Extra" Grzegorz Hoffmann.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Hoffmann Trójka MUZYKA muzyka hp Rock Szkocja