Polskie Radio
Section05
Liga Narodów siatkarzy

Liga Narodów bez... hymnów narodowych. Biało-czerwone osłabione tuż przed startem turnieju

We wtorek rozpocznie się tegoroczna edycja Ligi Narodów w siatkówce, która zostanie rozegrana w formie "bańki" we włoskim Rimini. Jako pierwsze rywalizację rozpoczną siatkarki, ze składu których w ostatniej chwili wypadła rozgrywająca Marta Krajewska. Okazuje się, że zawodniczki... nie usłyszą hymnów narodowych przed rozpoczęciem meczów. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Liga Narodów siatkarzy Liga Narodów siatkarek

TYLKO U NAS Heynen odrzucił trzech mistrzów świata. Michał Kubiak: miał do tego pełne prawo

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski siatkarzy wierzy w zloty medal Igrzysk Olimpijskich. - Warto odważnie mówić o marzeniach - mówi w rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia Cezarym Gurjewem. Kapitan skomentował także decyzje Vitala Heynena dotyczące składu kadry na mecze Ligi Narodów.
Zobacz więcej na temat:  Siatkówka Michał Kubiak Tokio 2020 SPORT Vital Heynen Liga Narodów siatkarzy

Heynen odkrył karty. Sześciu siatkarzy bez szans na igrzyska

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Vital Heynen ogłosił 18-osobowy skład biało-czerwonych na turniej Ligi Narodów we włoskim Rimini. Sześciu zawodników, którzy nie zmieścili się w kadrze straciło też szansę na występ podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Vital Heynen Michał Kubiak Bartosz Kurek Wilfredo Leon piotr nowakowski Fabian Drzyzga Liga Narodów siatkarzy Tokio 2020

Siatkarze zaszczepieni przeciwko COVID-19 jako pierwsi. "To bardzo ważny dzień dla polskiego sportu"

Pierwsza grupa polskich sportowców przyjęła w poniedziałek na PGE Narodowym szczepionkę przeciwko COVID-19. Wśród nich część siatkarek i siatkarzy reprezentacji, członków sztabów szkoleniowych drużyn narodowych w tej dyscyplinie oraz kolarze torowi.
Zobacz więcej na temat:  Siatkówka SPORT szczepienia koronawirus Koronawirus w Polsce Liga Narodów siatkarzy Liga Narodów siatkarek

TYLKO U NAS Siatkówka: Liga Narodów ma być jak NBA. Turniej coraz bliżej, ale wątpliwości nie brakuje

Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) zdecydowała, że tegoroczna Liga Narodów siatkarzy i siatkarek zostanie rozegrana we włoskim Rimini w formule tzw. "bańki". Polski Związek Piłki Siatkowej zwrócił się do działaczy światowej centrali o odpowiedź na kilka nurtujących pytań. Wiadomo, że to krajowa federacja będzie musiała pokryć koszty pobytu reprezentacji podczas turnieju. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Liga Narodów siatkarzy Liga Narodów siatkarek opinie

Nawrocki nie odwoła zgrupowania kadry. "Zmieni się koncepcja"

Szkoleniowiec kobiecej reprezentacji Polski w siatkówce Jacek Nawrocki nie jest zaskoczony decyzją o odwołaniu Ligi Narodów. - Tego się należało spodziewać - powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym. Zapowiedział też, że na czerwcowe zgrupowanie powoła siatkarki z myślą o mistrzostwach świata w 2022 roku.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka jacek nawrocki Vital Heynen Liga Narodów siatkarzy Liga Narodów siatkarek

LN W SIATKÓWCE Siatkarze w niepewności: mamy pojechać na turniej do Włoch?

Wobec przełożenia na przyszły rok igrzysk olimpijskich w Tokio główną imprezą sezonu reprezentacyjnego siatkarek i siatkarzy będzie Liga Narodów. - Widząc, co się dzieje obecnie na świecie, to moim zdaniem LN w niektórych krajach nie powinna się odbyć - mówi Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Liga Narodów siatkarzy Liga Narodów siatkarek koronawirus