Polskie Radio
Section05
Vital Heynen

Dwóch reprezentantów Polski w siatkarskiej drużynie dekady. Wśród wybierających Vital Heynen

Europejska Konfederacja Siatkówki na podstawie głosów wybitnych ekspertów wyłoniła najlepszą drużynę ostatniej dekady. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. reprezentanci Polski: Piotr Nowakowski i Wilfredo Leon. W gronie jurorów nie zabrakło natomiast selekcjonera biało-czerwonych Vitala Heynena. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka piotr nowakowski Wilfredo Leon Vital Heynen

Nawrocki nie odwoła zgrupowania kadry. "Zmieni się koncepcja"

Szkoleniowiec kobiecej reprezentacji Polski w siatkówce Jacek Nawrocki nie jest zaskoczony decyzją o odwołaniu Ligi Narodów. - Tego się należało spodziewać - powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym. Zapowiedział też, że na czerwcowe zgrupowanie powoła siatkarki z myślą o mistrzostwach świata w 2022 roku.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka jacek nawrocki Vital Heynen Liga Narodów siatkarzy Liga Narodów siatkarek

Vital Heynen dalej z polską kadrą. "Nie chciałem się wzbogacić" - kontrakt za pudełko czekoladek?

- Napisałem wiadomość do moich graczy, że strasznie za nimi tęsknię. Dodałem, że chcę już zacząć trenować. Wszyscy wiedzą, dlaczego w razie konieczności będziemy siedzieć razem pięć tygodni w kwarantannie. Jeśli będzie taka potrzeba, zrobię to, ponieważ chcemy zdobyć medal - stwierdził Vital Heynen, który przedłużył swój kontrakt z PZPS i poprowadzi polskich siatkarzy podczas przyszłorocznych turniejów.  
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka Vital Heynen