X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ludzie Polskiego Radia
Section06

Dorota Truszczak

Kierownik Redakcji

Lubię odkrywać i wynajdywać.  Dlatego zostałam... dziennikarką od nauki. 

Mam niepowtarzalną okazję być tam, gdzie dzieją się  epokowe dla rozwoju ludzkości wydarzenia, np. w Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych CERN pod Genewą. I mogę podzielić się swoimi wrażeniami ze słuchaczami radiowej Jedynki w codziennych serwisach naukowych i   naukowych Wieczorach z Jedynką.

Wybrałam radio, bo to teatr wyobraźni. Pozwala mi być niemalże codziennie i w Kosmosie,  i blisko jądra Ziemi.  

Urodziłam się w historycznym, królewskim mieście, czyli w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie rodziła się polska demokracja. Może dlatego lubię historię?

Jestem współautorką radiowych dzienników historycznych: "1918 - Droga do Niepodległej", "1939 – rok pokoju, rok wojny", "1945 – rok wojny, rok pokoju". Dzięki dwóm pierwszym powstały też książki.

Ukończyłam Uniwersytet Warszawski. Otrzymałam wiele różnych nagród  (w tym  od premiera Wolnego Kraju Saksonia za audycję o ekologicznej współpracy polsko-niemieckiej).

Cieszy mnie zwłaszcza prestiżowy tytuł "Popularyzatora nauki" przyznawany przez  Ministra  Nauki i Szkolnictwa Wyższego. A w wolnych chwilach, jeżeli radio "pozwoli",  mój ogród.

Section07
Napisz do mnie