Polskie Radio
Section05
PZPS

Polacy w złocie. Sebastian Świderski tłumaczy tajniki sukcesu naszej reprezentacji

– Długa ławka rezerwowych, świetna mentalność, atmosfera, silna liga, ale przede wszystkim oddani i wierni kibice – to składowe sukcesu polskiej kadry siatkarskiej, na które wskazywał prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski. Były reprezentant kraju był gościem Programu 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Sebastian Świderski PZPS Trójka Siatkówka Krzysztof Łoniewski

TYLKO U NAS Polski finał jednak w Italii? Prezes PZPS ucina spekulacje

W finale Ligi Mistrzów siatkarzy zagrają Jastrzębski Węgiel i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Choć spekulowano o możliwości rozegrania meczu w Polsce, wygląda na to, że planowo odbędzie się on w Turynie. - Tylko od włoskiej federacji zależy, czy będą chcieli komuś przekazać finał - wyjaśnił prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem z Programu Pierwszego Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka jastrzębski węgiel ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski PZPS

Polki skupiają się już na Turczynkach. "Nie kalkulujemy"

Polskie siatkarki przegrały pierwszy z Dominikaną swój pierwszy mecz na MŚ. Biało-Czerwone już wcześniej zapewniły sobie awans do drugiej rundy. - Każdy kolejny dzień to dla nas nowe wyzwanie, każdy rywal i każdy mecz. Staramy się wszyscy dać z siebie to, co najlepsze. Wiem, że ludzie oczekują od nas zwycięstw - mówi Stefano Lavarini, cytowany na oficjalnej stronie PZPS.
Zobacz więcej na temat:  mś siatkarek MŚ siatkarek 2022 Siatkówka Stefano Lavarini SPORT PZPS

TYLKO U NAS USA na drodze do strefy medalowej. "Nie boimy się ich"

- Nie boimy się Amerykanów i szanujemy ich klasę. Wyjdziemy mocno skoncentrowani i zobaczymy wtedy, kto zasługuje na to, by grać o medale - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Mariusz Szyszko, rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS). Biało-Czerwoni w czwartek o 21.00 zagrają ze Stanami Zjednoczonymi w ćwierćfinale MŚ siatkarzy.
Zobacz więcej na temat:  mś siatkarzy MŚ siatkarzy 2022 Siatkówka SPORT PZPS TYLKO U NAS

TYLKO U NAS Polacy nie myślą o USA. "Nie lekceważymy Tunezji"

Polscy siatkarze w niedzielę wieczorem zagrają w Gliwicach z Tunezją o awans do 1/4 finału MŚ. - Na pewno gdzieś tam na horyzoncie jest mecz z Amerykanami, ale najgorszym co moglibyśmy zrobić w tej chwili, to nie skupić się na spotkaniu z Tunezją, bo może się to okazać potknięciem - mówi w rozmowie z Polskim Radiem środkowy reprezentacji Jakub Kochanowski.
Zobacz więcej na temat:  mś siatkarzy MŚ siatkarzy 2022 Siatkówka SPORT PZPS TYLKO U NAS Jakub Kochanowski

TYLKO U NAS Niebywała sytuacja przed 1/8 finału. "Nie pamiętam takiej"

- Przyznam szczerze, że nie pamiętam takiej sytuacji - a trochę już chodzę po tych boiskach siatkarskich na świecie - żeby podczas turnieju były cztery dni bez grania - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Mariusz Szyszko, rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS). Polscy siatkarze w weekend zmierzą się z Tunezyjczykami w meczu 1/8 finału MŚ. Zespół z Afryki jest najniżej notowany spośród wszystkich szesnastu, które awansowały do tej fazy turnieju. 
Zobacz więcej na temat:  mś siatkarzy MŚ siatkarzy 2022 Siatkówka SPORT PZPS TYLKO U NAS