Polskie Radio
Section05
Thomas Thurnbichler

Thurnbichler podzielił skoczków. Niespodzianki w kadrze

Polski Związek Narciarski ogłosił w piątek skład kadr narodowych w skokach narciarskich na sezon 2022/2023. Decyzją trenera Thomasa Thurnbichlera, w kadrze A znalazło się pięciu skoczków, w tym Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe Thomas Thurnbichler Kamil Stoch Dawid Kubacki Piotr Żyła Jakub Wolny Paweł Wąsek Andrzej Stękała Maciej Kot Klemens Murańka

Austriak odmówił Polakom? Małysz odsłania kulisy rozmów

- Nie mogliśmy ryzykować kolejnego sezonu z Michalem Doleżalem w roli pierwszego trenera. Musimy patrzeć w przyszłość z Thomasem Thurnbichlerem - powiedział w rozmowie z "Interią" Adam Małysz, dyrektor koordynator ds. skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. Były znakomity skoczek opowiedział również o kulisach rozmów z nowym trenerem Biało-Czerwonych.
Zobacz więcej na temat:  Adam Małysz Skoki narciarskie sporty zimowe Thomas Thurnbichler SPORT

Trener skoczków młodszy od Stocha. Zbuduje potężny zespół?

We wtorek Polski Związek Narciarski oficjalnie ogłosił, że Thomas Thurnbichler będzie nowym trenerem kadry skoczków. Austriacki szkoleniowiec nie ukrywa, że praca w naszym kraju to dla niego duże wyróżnienie. - W Polsce jest wszystko, czego potrzeba - zapewnił Thurnbichler, który podpisał czteroletni kontrakt, w rozmowie z gazetą "Troler Tageszitung". 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Skoki narciarskie Thomas Thurnbichler