Polskie Radio
Section05
Tyson Fury

Wielki boks w 2021 r. ale bez udziału Biało-Czerwonych

Rok 2021 stał pod znakiem wielkich bokserskich wirtuozów. Saul Alvarez zunifikował mistrzowskie tytuły, Oleksandr Usyk rozpoczął szturm na odradzającą się kategorię ciężką, a Manny Pacquiao zakończył bogatą karierę. Tylko Polakom coraz dalej do wielkich walk i mistrzowskich pasów.
Zobacz więcej na temat:  boks Sporty walki SPORT Tyson Fury Manny Pacquiao Adam Kownacki Canelo Alvarez krzysztof włodarczyk Krzysztof Głowacki Artur Szpilka Ołeksandr Usyk Antony Joshua

Fury skończy z boksem? "Będę wyrzucał śmieci i woził dzieci"

W nocy z soboty na niedzielę Brytyjczyk Tyson Fury (31-0-1, 22 KO) wygrał przez nokaut w 11. rundzie z Amerykaninem Deontayem Wilderem (42-2-1, 41 KO) i zachował pas mistrza świata WBC w bokserskiej wadze ciężkiej. Dalsze plany "Króla Cyganów" są niewiadomą, a on sam nie wyklucza nawet zakończenia kariery. - Będę wyrzucał śmieci, woził dzieci do szkoły, pracował w domu i ogrodzie - powiedział 33-letni pięściarz.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Sporty walki boks Tyson Fury

Z kim teraz zawalczy Tyson Fury? Obóz Bytyjczyka dąży do hitowego pojedynku

Tyson Fury po kapitalnej walce pokonał przez nokaut w 11. rundzie Deontaya Wildera i zachował tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. W kolejnym pojedynku "Król Cyganów" miał skrzyżować rękawice z Dillianem Whytem, ale niewykluczone, że Brytyjczyk zmierzy się z Ołeksandrem Usykiem w walce unifikacyjnej, której stawką będą aż 4 pasy. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT boks Sporty walki Tyson Fury Ołeksandr Usyk

Boks: Usyk pokrzyżował plany Fury'ego i Joshuy. "Złamane serca" promotorów

Zwycięstwo Oleksandra Usyka z Anthonym Joshuą w walce o pasy mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBA, WBO, IBF i IBO jest nie w smak promotorom Brytyjczyka, a także Tysona Fury'ego, którzy planowali pojedynek obu zawodników. Hitowy pojedynek na pewno nie odbędzie się w niedalekiej przyszłości, a niewykluczone, że nie dojdzie do niego nigdy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT boks Sporty walki Tyson Fury Antony Joshua Ołeksandr Usyk