Polskie Radio
Section05
MMA

UFC: Jon Jones odrzuca wyzwanie Błachowicza. "Cieszę się, że pas trafił do takiego gościa jak Jan"

Jan Błachowicz, po tym jak w niedzielę zdobył pas mistrza kategorii półciężkiej (93 kg) w UFC - najsłynniejszej federacji MMA na świecie, rzucił wyzwanie legendzie tej organizacji Jonowi Jonesowi. Wygląda jednak na to, że "Bones" jest skoncentrowany na przejściu do wagi ciężkiej. "Cieszę się, że pas trafił do tak skromnego gościa jak Jan" - napisał Amerykanin w mediach społecznościowych. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Sporty walki MMA UFC Jan Błachowicz

Jan Błachowicz mistrzem UFC. Jak krwawy sport podbił świat, wyboista droga UFC od brutalnej ciekawostki do giganta sportu

Przed pierwszą galą Ultimate Fighting Championship w 1993 roku nikt nie wiedział, czego się spodziewać. Już debiutancka walka zaszokowała kibiców i otworzyła nowy rozdział w historii sportów walki. 27 lat później UFC jest światowym gigantem, a MMA pełnoprawną dyscypliną, na której punkcie szaleją miliony. Do tego Polak, po raz pierwszy, został mistrzem tej elity.
Zobacz więcej na temat:  Sporty walki MMA opinie SPORT UFC Jan Błachowicz

KSW 53: znamy termin pierwszej gali w 2020 roku. Mateusz Gamrot i Norman Parke napiszą "trylogię"

Władze Konfrontacji Sztuk Walki poinformowały, że pierwsza w tym roku gala największej federacji mieszanych sztuk walki w Europie odbędzie się 11 lipca. Wiadomo już, że na KSW 53 zmierzą się Mateusz Gamrot i Brytyjczyk Norman Parke, dla którzy zawalczą ze sobą już po raz trzeci. Hitowo zapowiada się też walka polskich gwiazd, w której Borys Mańkowski podejmie Marcina Wrzoska. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Sporty walki MMA KSW