Polskie Radio
Section05
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

TYLKO U NAS ZAKSA i Jastrzębski pełne wiary. "Widać mobilizację"

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębskiego Węgla w sobotę w Turynie zagrają w finale Ligi Mistrzów. Obie drużyny liczą na zwycięstwo w historycznym meczu. - Nasza liga jest na topie w Europie - powiedział Aleksander Śliwka z ZAKSY w rozmowie z Cezarym Gurjewem. - Cieszyliśmy się, że wygraliśmy najmocniejszą ligę na świecie - stwierdził natomiast Tomasz Fornal z Jastrzębskiego Węgla, wspominając niedawny finał PlusLigi.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka jastrzębski węgiel ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Cezary Gurjew Aleksander Śliwka Tomasz Fornal TYLKO U NAS

LM siatkarzy: ZAKSA czy Jastrzębski Węgiel? Gurjew: finał zapowiada się bardzo ciekawie

Przed nami finał Ligi Mistrzów siatkarzy. Będzie on o tyle wyjątkowy, że w Turynie o tytuł zawalczą dwie polskie drużyny: broniąca trofeum Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz aktualny mistrz kraju - Jastrzębski Węgiel. - Finał zapowiada się bardzo ciekawie - ocenia Cezary Gurjew z redakcji sportowej Polskiego Radia, który będzie komentował spotkanie w radiowej Jedynce.
Zobacz więcej na temat:  Cezary Gurjew Karolina Rożej Daniel Wydrych ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jastrzębski węgiel SPORT

Takiego finału Ligi Mistrzów Polacy jeszcze nie grali

Już w sobotę 20 maja w Turynie zostanie rozegrany historyczny finał Ligi Mistrzów siatkarzy. Historyczny, bo z udziałem dwóch polskich drużyn: broniącej trofeum Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz aktualnego mistrza kraju Jastrzębskiego Węgla. Cezary Gurjew z Radiowej Jedynki przypomina wszystkie sukcesy polskich klubów siatkarskich w elitarnych rozgrywkach.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jastrzębski węgiel Cezary Guriew Asseco Resovia Rzeszów pge skra bełchatów

ZAKSA w finale PlusLigi! Mistrzowie będą bronić tytułu

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle awansowała do finału rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki. W trzecim meczu półfinałowym pokonała Asseco Resovię Rzeszów 3:2 (25:19, 19:25, 25:23, 26:28, 15:12), triumfując w rywalizacji do trzech zwycięstw 3-0. Najlepszym zawodnikiem środowego spotkania został wybrany przyjmujący gospodarzy Bartosz Bednorz.
Zobacz więcej na temat:  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Asseco Resovia Rzeszów Siatkówka PlusLiga SPORT Aleksander Śliwka Bartosz Bednorz

TYLKO U NAS Polski finał jednak w Italii? Prezes PZPS ucina spekulacje

W finale Ligi Mistrzów siatkarzy zagrają Jastrzębski Węgiel i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Choć spekulowano o możliwości rozegrania meczu w Polsce, wygląda na to, że planowo odbędzie się on w Turynie. - Tylko od włoskiej federacji zależy, czy będą chcieli komuś przekazać finał - wyjaśnił prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski w rozmowie z Tomaszem Kowalczykiem z Programu Pierwszego Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka jastrzębski węgiel ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Sebastian Świderski PZPS