Polskie Radio
Section05
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

LM siatkarzy: Grupa Azoty ZAKSA przegrała, ale gra dalej. Polacy lepsi w "złotym secie" od włoskiego giganta

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle awansowali do półfinału Ligi Mistrzów. W ćwierćfinałowym rewanżu przegrali u siebie z Cucine Lube Civitanova 0:3 (22:25, 24:26, 24:26), czym włoski zespół odrobił straty z przegranej 1:3 w pierwszym meczu, a o awansie polskiej drużyny zdecydował tzw. złoty set, wygrany 16:14.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Siatkówka: polskie kluby poznały rywali w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w ćwierćfinale Ligi Mistrzów zmierzą się z włoskim Cucine Lube Civitanova. PGE Skra Bełchatów trafiła zaś na rosyjski Zenit Kazań. Siatkarki VakifBank Stambuł będą natomiast rywalem Grupy Azoty Chemika Police w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń. Turczynki to czterokrotny triumfator rozgrywek. Losowanie ćwierćfinałów w rozgrywkach kobiet i mężczyzn odbyło się w piątek w Luksemburgu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pge skra bełchatów

PlusLiga: już 11 przypadków koronawirusa w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Klub ZAKSA S.A poinformował, że w rezultacie kolejnych przeprowadzonych testów RT-PCR na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 czterech członków drużyny otrzymało wynik pozytywny. Łącznie w związku z pozytywnymi wynikami testów w izolacji obecnie przebywa 11 członków naszego zespołu - napisano w komunikacie klubu siatkarskiej PlusLigi. 
Zobacz więcej na temat:  ZAKSA Kędzierzyn-Koźle PlusLiga Siatkówka SPORT koronawirus Koronawirus w Polsce