Polskie Radio
Section05
Adam Dobrzyński

Sylwester z Polskim Radiem Dzieciom

Sylwester 2024 dla dzieci i rodziców zaplanowało Polskie Radio Dzieciom. 31 grudnia od  godziny 19:00 zaczęliśmy wspólną zabawę przy dźwiękach muzyki. Na ten wyjątkowy wieczór i niezwykłą noc Polskie Radio Dzieciom przygotowało zabawę dla całych rodzin. Bawiliśmy się przy dźwiękach tanecznych hitów dla małych i dużych. Nie zabrakło też okazji do złożenia muzycznej dedykacji dla najbliższych. Noworoczne życzenia można było składać mailowo i telefonicznie! Te odczytane na antenie nagrodzone były płytowymi upominkami.
Zobacz więcej na temat:  czas wolny Nowy Rok radio dla dzieci Adam Dobrzyński

"Co nam w duszy gra". Michał Dziadosz i Ryszard Wojciul

W audycji pojawi się Michał Dziadosz z solowym projektem Strange Pop. Muzycznie jest to podróż do przełomu lat 70. i 80. XX wieku. Stąd tajemniczy tytuł "1979-1982". Muzyk znów skoncentrował się na klasycznych brzmieniach i tradycyjnych  formach, rozszerzając swój warsztat o bardziej przestrzenne, choć z drugiej strony surowsze obszary  dźwiękowe. Tekstowo to album koncepcyjny o zrywaniu toksycznych relacji.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci

"Co nam w duszy gra". Tomek Kudelski

W audycji gościł Tomek Kudelski, który opowiadał o płycie "Call The Distant". To album o wyjątkowym, międzynarodowym rodowodzie. W pracach nad płytą wzięli udział artyści, muzycy i inżynierowie dźwięku pochodzący z Polski, Hiszpanii, Kuby, Wielkiej Brytanii i USA. Nagrania prowadzone były w Polsce oraz USA, jednak główną ich część z towarzyszeniem symfoników Palma de Mallorca zrealizowano na Majorce, stolicy archipelagu Balearów.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci