Polskie Radio
Section05
mariusz wach

Jest zastępstwo za Głowackiego. Nikodem Jeżewski dostał życiową szansę, zmierzy się z Okolie

12 grudnia w Londynie rywalem Lawerence'a Okoliego będzie Nikodem Jeżewski, który zastąpi zakażonego koronawirusem Krzysztofa Głowackiego. Pierwotnie stawką pojedynku miał być pas mistrza świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej. Organizatorzy nie potwierdzili jednak, czy po zmianie przeciwnika stawka pozostanie ta sama.
Zobacz więcej na temat:  boks SPORT Sporty walki mariusz wach Krzysztof Głowacki

BOKS Wach sprawi niespodziankę? "Byłaby to mega sensacja"

Polski pięściarz wagi ciężkiej, Mariusz Wach (35-5, 19 KO), niespodziewanie dostał szansę zaprezentowania swoich umiejętności podczas gali bokserskiej w Arabii Saudyjskiej przed Anthonym Joshuą i Andym Ruizem Jr. Polak skrzyżuje rękawice ze zdecydowanym faworytem, którym jest Dillian Whyte (26-1, 18 KO). - Serce mówi: tak, rozum: gdzież tam! - powiedział o tym starciu w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Andrzej Kostyra, ekspert i autor książki "Walki Stulecia. Bohaterowie wielkiego boksu".
Zobacz więcej na temat:  SPORT boks Sporty walki mariusz wach

WYWIAD Szybki Wach przyszpili "Szpilę"? "To jest moja praca i tyle"

- Co, jeżeli Artur przegra ze mną? To dla niego nie będzie koniec świata. Po takiej przegranej dalej może boksować, wciąż będzie łakomym kąskiem dla różnych promotorów, którzy będą chcieli podwyższyć rangę swoich gal. Na brak ofert z pewnością nie będzie mógł narzekać - mówi w rozmowie z Polskim Radiem Mariusz Wach, który 10 listopada w Gliwicach zmierzy się z Arturem Szpilką. 
Zobacz więcej na temat:  boks Sporty walki Artur Szpilka mariusz wach wywiad

Szpilka - Wach. O panowanie w Polsce i pieniądze

Tomasz Adamek zakończył karierę i nie ma najmniejszego sensu by toczył jakąkolwiek walkę pożegnalną - po co rozmieniać karierę się na drobne. Kibicom szlachetnej szermierki na pięści w nacięższym, rodzimym, wydaniu  pozostaje ekscytować się wspomnieniami o walkach Andrzeja Gołoty lub przyglądać się kolejnym propozycjom lokalnych promotorów. To drugie z pewnym dystansem i przymrużeniem oka. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Sporty walki boks mariusz wach Artur Szpilka opinie