Polskie Radio
Section05
nasza powieść

Aniela Cholewińska-Szkolik "Pozytywka Poli. Zagubiona fotografia"

Poznajcie Polę. Ta sympatyczna dziewczynka ma wiele pasji. Kocha nie tylko taniec, ale uwielbia też podróże, podczas których poznaje nowe osoby,  miejscową kulturę i egzotyczne zwierzęta, które często będą potrzebowały pomocy. W każdym tomie dziewczynka odwiedza wyjątkowe miejsca na całym świecie. Podróże Poli będą najczęściej związane ze szkołą tańca dziewczynki.Pola, Kheri, Ungi przemierzają Afrykę, aby wyjaśnić zagadkę pewnego zdjęcia.
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść książki dla dzieci Agnieszka Kunikowska

Robert Beatty "Willa, dziewczyna z lasu"

"Poruszaj się bez dźwięku. Kradnij i nie zostawiaj śladów", słyszała od kiedy skończyła pięć lat. I jeszcze: "Nie ma żadnego ja. Jest tylko my". Przyszła na świat w Głuchej Jamie, która od zarania była domem Feiran. Dziś już tylko nieliczni członkowie jej klanu umieli rozmawiać z roślinami oraz zwierzętami i wykorzystywać magiczne moce przyrody. Willa potrafiła to dzięki naukom babki, leśnej czarownicy.
Zobacz więcej na temat:  dzieci nasza powieść

Ala Hanna Murgrabia "Szalone kury pana Dropsa"

Zbiór krótkich, zabawnych opowiadań o koleżankach z jednego kurnika. Każde opowiadanie to oddzielna historyjka o przygodach sympatycznych bohaterek. Grupka kur trzyma się razem, ale w gospodarstwie Pana Dropsa wiele się dzieje, zmieniają się pory roku, przybywają nowi lokatorzy… A każda zmiana wywołuje zamieszanie na podwórku. Wszystko, co nowe, trzeba zbadać i wyrobić sobie własne zdanie. Zagroda Pana Dropsa to świat widziany "kurzym okiem".
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść

Michelle Harrison "Szczypta magii"

Trzy siostry, rodzinna klątwa i… szczypta magii. Wronoskał, gdzie mieszkają od dzieciństwa Cherlie, Betty i Fliss, jest dla nich niczym wznoszące się na pobliskiej wyspie więzienie. Zajmujący niemal całą Skruchę gmach z posępną wieżą kryje różne tajemnie. Otaczające go mokradła oraz dwie inne wyspy - Udręka i Lament - też nie napełniają dziewcząt optymizmem. A one marzą o przygodzie, podróżach, piaszczystych plażach!
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść