Polskie Radio
Section05
nasza powieść

Renata Piątkowska "Biszkopt, pingwin i reszta"

Zbiór opowiadań o zwierzętach i ich relacjach z ludźmi, niekiedy zupełnie nieprawdopodobnych. Bo czy komuś przyjdzie do głowy, że bocianica zaprzyjaźni się z człowiekiem tak, że będzie z nim oglądać telewizję? Albo że wilczyca przyjdzie do leśniczego na śniadanie? Albo że tajną bronią w czasie wojny będą mewy? Dowcipne i wzruszające opowiadania pokazują, jak niezmierzone możliwości drzemią w zwierzętach – zarówno w tych dzikich, jak i w domowych pupilach.
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść literatura dziecięca dzieci

Katarzyna Wasilkowska "Noc strachów"

Była sobie czarna, czarna droga, która prowadziła przez czarną, czarną noc. A na końcu tej czarnej, czarnej drogi rosła wielka stara grusza. A przy tej wielkiej starej gruszy stał koślawy domek z desek. A przed tym koślawym domkiem płonęło małe ognisko. A wokół tego małego ogniska siedziało kilkoro przyjaciół. A każdy z tych przyjaciół miał do opowiedzenia niesamowitą historię...
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść literatura dziecięca dzieci

Ulf Stark "Chłopiec, dziewczynka i mur"

Adham widzi mur każdego ranka, kiedy wygląda przez okno. I codziennie ma nadzieję, że muru nie będzie. Ale zawsze tam jest, szary i ponury jak zwykle. I tak wysoki, że nie da się przez niego przedostać. A po drugiej stronie stoi dom, w którym kiedyś mieszkali - Adham, tata, mama i Sulafa, jego siostra. Sulafa tak bardzo chciałaby dostać pomarańczę z ich dawnego ogrodu!
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść literatura dziecięca dzieci

Francesca Simon "Koszmarny Karolek"

Bestsellerowa seria książek o Koszmarnym Karolku opowiada o niegrzecznym chłopcu i jego codziennych wybrykach. Obiektem jego złośliwości często jest jego brat - Doskonały Damianek oraz rodzice, którym często brakuje do niego cierpliwości. Nie narzeka na brak kolegów - część z nich go lubi, ale są też tacy, którym chłopiec przeszkadza. Jego koszmarne pomysły bywają naprawdę śmieszne.
Zobacz więcej na temat:  nasza powieść literatura dziecięca dzieci