Polskie Radio
Section05
nowe technologie

Driftland: The Magic Revival. Strategia w świecie fantasy

Symulator życia, klasyczny RTS oraz strategia 4X. Oto główne elementy Driftland: The Magic Revival, najnowszej gry warszawskiego studia Star Drifters. O tym, co produkcja ma do zaoferowania graczom i co ją wyróżnia na tle konkurencyjnych tytułów opowiedzieli w audycji 24. Poziom Łukasz Szymański oraz Leszek Strządała, współtwórcy gry.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gry komputerowe fantasy nowe technologie gry wideo

Magdalena Gnot o Fitnoteq. Sport jako styl życia

Fitnoteq to największa biblioteka ćwiczeń fitness, zauważona przez Apple i umieszczona w elitarnej grupie 10 aplikacji "Made in Poland" oraz na pierwszym miejscu w Google Play – w kategorii "Najlepsze polskie aplikacje i gry". Gościem Polskiego Radia 24 była Magdalena Gnot – pomysłodawczyni aplikacji Fitnoteq, która znalazła się wśród finalistów konkursu na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 aplikacje mobilne nowe technologie Apple google play

Game Dev School - kursy szkoleniowe dla przyszłych twórców gier wideo

W ramach Game Dev School swoim doświadczeniem dzielą się przedstawiciele polskiej branży o różnych specjalizacjach. Rozpoczął się piąty sezon kursów. O kursach dla twórców gier mówili w magazynie nowych technologii 24. Poziom Maciej Miąsik (dyrektor programowy GDS), Kacper Szymczak (wykładowca), a także Sebastian Hitchinson (tegoroczny absolwent).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie gry komputerowe internet

"Kto ma dane, ten ma moc dotarcia do konsumentów"

25 maja 2018 roku zmieni się system prawny, dotyczący ochrony danych osobowych. Nowe przepisy będą wzmacniać prawa osób, których dane są zbierane, natomiast na przedsiębiorców i inne podmioty przetwarzające dane będą nałożone nowe obowiązki. O zmianach w prawie i o tym jak zadbać o bezpieczeństwo naszych danych mówiła w Polskim Radiu 24 Aleksandra Piotrowska (prezes Fundacji Wiedza to Bezpieczeństwo).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie dane osobowe internet bezpieczeństwo w sieci Aleksandra Piotrowska