Polskie Radio
Section05
Radio kierowców

"Bezpieczna Jedynka": czy stacje paliw są odpowiednio zabezpieczone?

Stacja paliw to miejsce, w którym raz na jakiś czas przebywa każdy kierowca i to niezależnie od tego, czy ma samochód z napędem silnikiem benzynowym, wysokoprężnym, gazowym, czy hybrydowym. Zazwyczaj tankowanie i płacenie odbywa się w spokoju, ale czasami dochodzi do niezwykłych sytuacji, kiedy ktoś odjeżdża z piskiem opon, nie płacąc, albo powodowany emocjami taranuje budynek stacji, tak jak to miało miejsce niedawno. Czy na stacjach paliwowych jest bezpiecznie?
Zobacz więcej na temat:  benzyna motoryzacja bezpieczeństwo Radio kierowców kierowca kierowcy POLSKA społeczeństwo

Ofiary śmiertelne i kilkudziesięciu rannych. Tragiczny wypadek autobusu na A4

W nocnym wypadku ukraińskiego autokaru na autostradzie A4 na Podkarpaciu zginęło pięć osób - wynika z informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie. Wcześniej rzecznik przemyskiego pogotowia ratunkowego informował, że szósta osoba zmarła w szpitalu, ale nie zostało to potwierdzone przez przemyski szpital, który miał przyjąć rannego. W stanie ciężkim w szpitalach pozostaje 10 osób.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wypadek podkarpackie regiony Radio kierowców kierowca kierowcy motoryzacja

Nowe przepisy: z maseczką w samochodzie?

Trwająca już od roku pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie w niemal każdym aspekcie. Widoczne jest to także m.in. w sferze transportu, podróży i motoryzacji. Do części obostrzeń zdążyliśmy się już przyzwyczaić i je zaakceptować, ale czy pamiętamy o wszystkich?
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce maseczka maseczki motoryzacja kierowca kierowcy samochody samochód epidemia bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze społeczeństwo STYL ŻYCIA Radio kierowców

Najchętniej kupowane samochody

Niezawodność, wygląd, cena i komfort podróży to elementy, które składają się na auto idealne. Perfekcja dla każdego z nas ma jednak nieco inny wymiar.  Czy możemy połączyć ją z popularnością? Oczywiście! Dziś sprawdzamy, jakie samochody sprzedają się na świecie najlepiej!
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców motoryzacja samochody samochód HISTORIA toyota ford volkswagen honda społeczeństwo POLSKA statystyka ŚWIAT