Polskie Radio
Section05
kierowcy

"Bez nich społeczeństwo nie mogłoby normalnie funkcjonować". Alvin Gajadhur docenia przewoźników

- Jesteśmy w stałym kontakcie z przewoźnikami. Staramy się wspólnie z innymi resortami - w tym z Ministerstwem Infrastruktury - wspierać polskich przewoźników, podejmować działania, które ułatwią firmom transportowym funkcjonowanie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus POLSKA choroba choroby zakaźne Koronawirus w Polsce granica kierowcy Alvin Gajadhur Daniel Wydrych

Ferie 2020. Alvin Gajadhur: sprawdziliśmy dotychczas blisko 730 autokarów

- W czasie tegorocznych ferii nie zatrzymaliśmy żadnego kierowcy autokaru, który prowadziłby pojazd będąc pod wpływem alkoholu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego, odnosząc się do akcji "Bezpieczny Autokar - Ferie 2020".
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo na drodze Alvin Gajadhur Główny Inspektorat Transportu Drogowego kontrola kierowcy POLSKA Henryk Szrubarz

Wręczyli już blisko 20 tys. mandatów. Oto postrach piratów drogowych na Śląsku

Ponad 23 tys. wykroczeń ujawnili funkcjonariusze, działającej na Śląsku od lata ubiegłego roku, policyjnej grupy SPEED. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 336 kierowcom i skierowali też 225 wniosków o ukaranie do sądu. Zgodnie z nazwą grupy, najczęściej odnotowywanym przez nią przewinieniem jest zbyt szybka jazda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja regiony śląskie kierowcy