X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
opis tygodnia

Tydzień 27-31. Na statku i w taborze. W Afryce, w lisa norze…

To plan na najbliższy tydzień w Jedynce Dzieciom. A będzie to tydzień pełen wrażeń. Popłyniemy statkiem badawczym i sprawdzimy co kryje się pod jego pokładem. Będziemy  podróżować z taborem Jana III Sobieskiego, przyglądając się pracy dawnego kowala i drukarza. Krystian Tyrański, po powrocie z "Lwiej Ziemi", opowie o Tanzanii. Posłuchamy też opowieści o rysiach, sowach, żurawiach… Czy wiecie, że rysie mają zdolność podróżowania w czasie?  
Zobacz więcej na temat:  dzieci opis tygodnia

TYDZIEŃ 20 – 24.05. Dla każdego coś interesującego!

Jak zawsze zapraszamy naszych słuchaczy na wieczorne spotkania. Postaramy się, aby i w tym tygodniu każdy znalazł interesujący go temat: na przykład jak mierzyć czas czy też... jak żyje się fokom głęboko pod wodą. A Lidia Sadowa od 20.05 do 31.05 przeczyta wybrane fragmenty książki Sabine Städing w tłumaczeniu Urszuli Pawlik "Petronela z Jabłoniowego Sadu. Lato pełne grozy" z Wydawnictwa Esteri.
Zobacz więcej na temat:  opis tygodnia

Tydzień 13-17.05. Majowe spotkania

Maj pełen kolorów, pełen zapachów, pełen… przygód! To wspaniały czas na prace w ogródkach czy na rowerowe wyprawy. Ale również wspaniała pora na spotkania np. z autorką "Babcochy" czy muzyką Stanisława Moniuszki. Na wizytę w Muzeum Ewolucji i na... porcję lektury! Wojciech Paszkowski przeczyta wybrane fragmenty książki Franka Baum "Czarnoksiężnik ze Szmaragdowego Grodu" w tłumaczeniu Stefanii Wortman z Wydawnictwa Dwie Siostry.
Zobacz więcej na temat:  dzieci opis tygodnia

6-10.05. Dla każdego coś interesującego!

Mamy nadzieję, że każdy z naszych słuchaczy znajdzie coś bardzo interesującego dla siebie w czasie wieczornych spotkań. A w tym tygodniu przedstawimy wynalazki Leonarda da Vinci i zastanowimy się, jak być dobrym opiekunem dla domowych zwierząt. Zaprosimy na wyprawy rowerowe, ze słuchaczami zajrzymy do domowych biblioteczek i powspominamy dawne majówki! A Olga Sarzyńska przeczyta wybrane fragmenty książki Marcina Wichy "Wielka księga Klary" z Wydawnictwa Mamania.
Zobacz więcej na temat:  dzieci opis tygodnia

TYDZIEŃ 29.04 - 3.05. To już maj!

W tym tygodniu pożegnamy kwiecień i powitamy nowy miesiąc: MAJ. Maj pełen kolorów, zapachów, dźwięków i… świątecznych spotkań. Bo w tym tygodniu właśnie przypadają takie rocznice jak uchwalenie Konstytucji 3 Maja, Dzień Flagi czy 15-lecie naszej obecności w Unii Europejskiej. A kolorów, zapachów i dźwięków poszukamy w ogrodzie, w parku i w lesie. A Grzegorz Mielczarek przeczyta wybrane fragmenty książki Ewy Czaczkowskiej "Bajki Mariackie" z Wydawnictwa ZNAK.
Zobacz więcej na temat:  opis tygodnia

TYDZIEŃ 23 – 26.04. A czy to wiesz?

Czy wiecie ile jest gatunków sera i jak się je produkuje ? A jak być naprawdę dobrym opiekunek zwierząt? A co wiecie o naszym wieszczu Adamie Mickiewiczu? Na te i inne pytania odpowiadać będziemy w tym tygodniu. Pojedziemy też do Ośrodka Rehabilitacji Jeżurkowo.A Agnieszka Kunikowska przeczyta wybrane fragmenty książki Andrei de la Barre de Nanteuil i Lovisy Burfitt w tłumaczeniu Alicji Rosenau "Mademoiselle Oiseau w Argentynii" z Wydawnictwa Literackiego.
Zobacz więcej na temat:  opis tygodnia

Tydzień 15-19.04. Czekamy na Święta

Czekamy, słuchając Radia Dzieciom! A w tym tygodniu opowiemy o flamingach - najbardziej różowych ptakach, powędrujemy śladami pierwszych Piastów, zmierzymy się z łamigłówkami, świętować będziemy urodziny radiowej  Jedynki i sprawdzimy czym różnią się pisanki od kraszanek. A Łukasz Lewandowski przeczyta kolejne wybrane fragmenty książki Justyny Bednarek "Banda Czarnej Frotte" z Wydawnictwa Poradnia K.
Zobacz więcej na temat:  dzieci opis tygodnia

Tydzień 8-12.04. Kto? Jak? Gdzie? Dlaczego? Czy to prawda?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszych audycjach. Która książka i który z pisarzy zostali nagrodzeni na Targach Przecinek i Kropka? Jak zachowuje się 10-letni jubilat Viking z warszawskiego ZOO? Gdzie czekolada służyła nie tylko do jedzenia? Dlaczego warto wybrać się na spektakl do Teatru Nowego w Łodzi? Czy prawdą jest, że gołębie były "kurierami" już w starożytności? A od 8 do 19.04. Łukasz Lewandowski będzie czytał wybrane fragmenty książki Justyny Bednarek "Banda Czarnej Frotte" z Wydawnictwa Poradnia K.
Zobacz więcej na temat:  dzieci opis tygodnia

Tydzień 1-5.04. Kwiecień też plecie!!!

Tematy wieczornych spotkań w Radiu Dzieciom i w tym tygodniu przeplatać się będą jak wiosenna pogoda: razem z cyfrowym Polskim Radiem Dzieciom świętować będziemy Ich urodziny, będziemy też opowiadać o ptakach i naprawdę mądrych… szczurach. A Lidia Sadowa przeczyta kolejne wybrane fragmenty książki Kiran Millwood Hargrave w tłumaczeniu Marii Jaszczurowskiej "Dziewczynka z atramentu i gwiazd" z Wydawnictwa Literackiego.
Zobacz więcej na temat:  dzieci opis tygodnia

Tydzień 25-29.03. W marcu jak w garncu…

Tematy wieczornych spotkań w Radiu Dzieciom przeplatają się jak marcowa pogoda: sprawdzimy genezę krakowskich legend i "Zmierzymy się" w CNK. Wybierzemy się do pasieki, sprawdzimy "rodowody" niektórych sprzętów sportowych i ustalimy dlaczego woda jest zdrowsza od innych napojów. A od 25.03 do 5.04 włącznie Lidia Sadowa będzie czytać wybrane fragmenty książki Kiran Millwood Hargrave w tłumaczeniu Marii Jaszczurowskiej "Dziewczynka z atramentu i gwiazd" z Wydawnictwa Literackiego.
Zobacz więcej na temat:  dzieci opis tygodnia

Tydzień 18-21.03. Wiosna, wiosna, wiosna!

Najważniejszy temat tego tygodnia? To oczywiście powitanie wiosny! Będzie pierwszy wiosenny spacer, wizyta w pasiece, opowieść o hodowli mrówek. Ale też z młodymi przyszłymi naukowcami zgłębiać będziemy tajemnice chemii, biologii, geologii i matematyki. Powitamy też nastoletniego podróżnika i … aktora, który zaprosi na premierę nowego filmu. Nadamy też wybrane fragmenty książki Ake Holmberga w tłumaczeniu Justyny Czechowskiej z Wydawnictwa Dwie Siostry "Ture Sventon w Londynie".
Zobacz więcej na temat:  dzieci opis tygodnia

Tydzień 11-15.03. Dla każdego coś interesującego!

Dla zainteresowanych sportem: wiosenne wyprawy rowerowe i spotkanie z kajakarzem, który przepłynął Yukon. Dla tych, którzy chcą opowiedzieć o swoich zainteresowaniach i poznać pasje kolegów – odwiedziny w jednej z warszawskich szkół. Wybierzemy się do warszawskiego ZOO, zwiedzimy też Teatr Wielki Operą Narodową od kulis. A Janusz Zadura przeczyta wybrane fragmenty książki Joanny Papuzińskiej "Bajczary i czarbaje" z Wydawnictwa Literatura.
Zobacz więcej na temat:  dzieci opis tygodnia

Tydzień 4 – 8.03. To już marzec!

Coraz dłuższe dni, coraz wyższa temperatura, w powietrzu czuć już pierwsze powiewy wiosny. Musimy więc koniecznie sprawdzić, kiedy przylecą bociany oraz inni skrzydlaci goście. Ale to tylko jeden z tematów naszych wieczornych spotkań. Porozmawiamy też o górskich wyprawach i o starej Warszawie, uwiecznionej na zdjęciach i pocztówkach. Jeden wieczór poświęcimy na przedstawienie twórczości Joanny Papuzińskiej - poetki, autorki bajek i wierszy dla dzieci. A Przemysław Bluszcz przeczyta kolejne wybrane fragmenty książki Doroty Kassjanowicz "Jestem Aki" z Wydawnictwa Tashka.
Zobacz więcej na temat:  dzieci opis tygodnia

Tydzień 25.02. – 1.03. Jak? Gdzie? Dlaczego?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy w czasie wieczornych spotkań. Podpowiemy jak poznawać matematykę, dobrze się przy tym bawiąc. Jak dbać o kondycję i zdrowie. Gdzie można połączyć czytanie i oglądanie filmu oraz zabawę i edukację. Zaprosimy na wspólne tropienie wilczej watahy i poznamy… świat biedronek! A od 25.02. do 8.03. Przemysław Bluszcz będzie czytać wybrane fragmenty książki Doroty Kassjanowicz "Jestem Aki" z Wydawnictwa Tashka.
Zobacz więcej na temat:  opis tygodnia dzieci Joanna Ficińska Agnieszka Kunikowska

Tydzień 11-15.02. Nasze pomysły…

Jak zawsze w czasie wieczornych spotkań w Radiu Dzieciom podpowiadamy naszym słuchaczom czym warto zainteresować się, co zrobić gdy pogoda nie sprzyja spacerom, jaką książkę przeczytać... W tym tygodniu proponujemy wyprawę szlakiem pod krakowskim rynkiem, pisanie listów miłosnych i… słuchowisk oraz podziwianie ręcznie wykonanych dzieł sztuki… ze złomu! A od 11 do 22.02. Jarosław Gajewski przeczyta wybrane fragmenty książki Tomasza Samojlika „Ambaras”.
Zobacz więcej na temat:  dzieci opis tygodnia