Polskie Radio
Section05
radio dzieci

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Chwila refleksji i wyciszenia

Audycja słowno-muzyczna, nastrojowa i klimatyczna, wprowadzająca słuchacza w czas refleksji, wyciszenia, oderwania od życiowego pędu. Muzycznie - obecni będą m.in Bratrstvo Luny, Clan Of Xymox, Steve Hackett, Blutengel czy Lord Of The Lost. Będą tłumaczenia tekstów piosenek, wiersze Haliny Poświatowskiej, Jana Lechonia i Stanisława Balińskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński piosenka radio dzieci

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Lou Fananek Hagen i legenda punk rocka "Tri Sestry"

W Plenerowym Studiu - w Czeskim Cieszynie - pojawi się Lou Fananek Hagen, frontman legendarnej punk rockowej formacji Tri Sestry. Zespół w czasie pandemii nagrał swoje wersje światowych hitów nurtu punk rockowego. Opowiada o płycie, początkach grupy, transformacji kulturowej w Czechosłowacji i występie na legendarnym festiwalu Masters Of Rock (dwukrotnie w 2005 i 2011 roku).
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński piosenka radio dzieci

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Arek Lerch i kwartet NVC

Dwa lata po debiutanckich "Obserwacjach", kwartet NVC powraca z nowym materiałem. "Emocj"e, podobnie jak debiut, osadzone są na rozimprowizowanych partiach saksofonu, jednak tym razem swoboda wykonawcza została ujęta w mocno określone ramy aranżacyjne. O tych zmianach, pracy nad płytą i nowych projektach opowie w Plenerowym Studiu Polskiego Radia Dzieciom członek grupy Arek Lerch.
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński piosenka radio dzieci

"Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego". Jorgusie i Yeyku czyli zapraszamy na Śląsk!

Plenerowe Studio Polskiego Radia Dzieciom tym razem ze Śląska - z Łazisk Górnych koło Mikołowa. To z nich pochodzi zespół kabaretowo-muzyczny "Jorgusie", tworzony od blisko 40 lat przez braci Jerzego i Marka Moskała. Obaj opowiedzą o swoich początkach, o licznych współpracach - będzie gwara śląska, będą też śląskie kawały ;) I będzie też zapowiedź współpracy, bo Jorgusie niebawem zaczną do "Muzycznych podróży" przygotowywać swoje (15- minutowe!) ślonskie godki!
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński piosenka radio dzieci