Polskie Radio
Section05
Artur Dutkiewicz

Artur Dutkiewicz: muzyka jest narzędziem

- To, czego słuchamy, jest ograniczone formą, ale wciąga nas w to, co jest poza nią. Obcowanie z muzyką jest jak spacer po plaży: można chodzić po brzegu lub wejść do wody po kolana, a nawet głębiej. Ta podróż mnie fascynuje - mówił w Dwójce pianista Artur Dutkiewicz. Trio pod jego kierunkiem zagra koncert w cyklu "Jazz.PL" w najbliższy piątek (24.06) w Studiu S-3 Polskiego Radia. Transmisja na antenie, a także w formie wideo na stronie internetowej, Facebooku i kanale YouTube Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Roch Siciński Dwójka Artur Dutkiewicz Jazz koncert

Ignacy Jan Paderewski na jazzowo

Święto Niepodległości Polski muzycznie kojarzy się najbardziej z jedną postacią. Właśnie w listopadzie 161 lat temu w Kuryłówce urodził się Ignacy Jan Paderewski herbu Jelita. Okazuje się, że ciągle jeszcze za mało wiemy o jego sylwetce. Kiedy przychodzi kolejna rocznica niepodległościowa, Paderewskiego pamięta się jako męża stanu i polityka. Dziś przypomnieli go muzycy jazzowi, bo to oni mają odwagę mierzyć się z twórczością klasyka.
Zobacz więcej na temat:  Trójka muzyka hp MUZYKA Ignacy Jan Paderewski Agnieszka Trzeciakiewicz Krzysztof Herdzin Artur Dutkiewicz