Polskie Radio
Section05
vat

Kto organizował karuzele VAT-owskie? Wojciech Surmacz o kulisach rozwoju mafii

- Bardzo długo utrzymywała się legenda, że karuzele VAT-owskie powstały w Wielkiej Brytanii. Ale z perspektywy czasu, z pełną świadomością i pewnością mogę powiedzieć, że były one zorganizowane przez rosyjskie służby - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz śledczy i ekonomiczny Wojciech Surmacz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo vat przestępczość

Leszczyna o obniżce VAT na paliwo: dla przedsiębiorców nie ma żadnego znaczenia, pomaga tylko zamożnym

Izabela Leszczyna stwierdziła, że obniżenie VAT na paliwo nie ma żadnego znaczenia. - Ale ma znaczenie dla zamożnych osób, które jeżdżą samochodami, które palą po kilkadziesiąt litrów benzyny. Dlaczego państwo z podatków biednych ludzi ma pomagać takim osobom - pyta niefrasobliwie poseł KO i dodaje, że  jest to dla niej zupełnie niezrozumiałe. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Izabela Leszczyna polityka vat Mateusz Morawiecki

Premier o polityce poprzedników PiS: składali puste i niezrealizowane obietnice

"Kilka dni temu w Sejmie jedna z posłanek Platformy Obywatelskiej rozrzucała z góry fałszywe banknoty. Właśnie tak wyglądała polityka naszych poprzedników - puste, niezrealizowane obietnice" - napisał premier Mateusz Morawiecki we wpisie na Facebooku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska społeczeństwo wiek emerytalny w Polsce pit vat inflacja tarcza antykryzysowa tarcza antyinflacyjna Jarosław Kaczyński

Prali pieniądze, wyłudzali VAT. Skazano członków grupy przestępczej

Prokuratorzy z Lubelskiej Prokuratury Krajowej doprowadzili do skazania ośmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej VAT - poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. Na najwyższą karę sąd skazał Dariusza Cz., który za kierowanie grupą oraz udział w wyłudzaniu VAT trafi na 7 lat i 6 miesięcy do więzienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura Lublin vat przestępczość policja

Minister finansów o wydłużeniu tarczy antyinflacyjnej: przyczyni się do stabilizacji cen

Rozwiązania zawarte w podpisanej przez prezydenta ustawie przedłużającej działania tarczy antyinflacyjnej mają na celu m.in. ograniczenie wzrostu cen paliw na stacjach - wskazała Magdalena Rzeczkowska. W ocenie minister finansów przyczyni się to również do stabilizacji cen w innych obszarach gospodarki, w tym cen żywności. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo tarcza antyinflacyjna Ministerstwo Finansów GOSPODARKA inflacja vat ceny żywności ceny paliw akcyza Magdalena Rzeczkowska prąd energia elektryczna Podatki 2022

Wicepremier Kowalczyk uspokaja: w Polsce żywności nie zabraknie

Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa mówił w Programie 1 Polskiego Radia o bezpieczeństwie żywnościowym w naszym kraju. - Żywności nie zabraknie. Świadczy o tym eksport, który w ubiegłym roku wyniósł prawie 40 mld euro, jest to duży zapas - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  vat ceny żywności podatki ceny POLSKA polityka Henryk Kowalczyk rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sygnały Dnia Ukraina energia wojna na Ukrainie Grzegorz Jankowski