X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
wybory parlamentarne

Politolog: opozycji brakuje oferty programowej dla Polaków

– Dzisiejsza opozycja nie wypracowała propozycji i rozwiązań systemowych. Ponadto partie zrzeszone w Koalicji Europejskiej są bardzo zróżnicowane – ocenił dr Bartłomiej Biskup z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W Polskim Radiu 24 rozmowa m.in. o sytuacji ugrupowań opozycyjnych przed zbliżającymi się wyborami do europarlamentu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory w Polsce wybory parlamentarne wybory do Parlamentu Europejskiego opozycja Koalicja Europejska

Ofensywa wyborcza PiS. W sobotę konwencja w Rzeszowie

Prezentacja liderów list Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego oraz kandydatów startujących w eurowyborach z okręgu podkarpackiego. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się kolejna konwencja partii rządzącej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa Jarosława Kaczyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Prawo i Sprawiedliwość PiS wybory w Polsce wybory parlamentarne wybory do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Rzeszów konwencja PiS konwencja PiS w Rzeszowie

Czy Polska Fair Play ma szanse na sukces?

– Nie sądzę, by spotkało się to z odzewem wyborców – powiedział Grzegorz Łaguna z Superstacji odnośnie szans na polityczny sukces inicjatywy Polska Fair Play, której lideruje Robert Gwiazdowski, prawnik i ekspert podatkowy. – Dyskusja na wskazane przez niego tematy jest potrzebna, ale nie traktuję PFP jako realnej siły politycznej – dodał Mateusz Kosiński z portalu Tysol.pl. Czy rzeczywiście nowemu ruchowi trudno będzie zaistnieć w polskiej polityce?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Sejm wybory w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego wybory parlamentarne

Prof. Henryk Domański: opozycja nie ma alternatywy

- Piątka Kaczyńskiego jest konkretną propozycją, opozycji pozostaje jej krytykowanie lub zapowiadanie, że również takie działania chciałaby przeprowadzić. W przypadku osób niezdecydowanych, program PiS jest silnym mechanizmem motywującym, mającym długofalowy efekt, który zadziała zarówno podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego, jak i do Sejmu i Senatu – powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Parlament Europejski wybory do Parlamentu Europejskiego wybory parlamentarne Henryk Domański

Publicysta o tzw. Piątce Kaczyńskiego: PiS zagrało va banque

– Jestem absolutnie pewny, że PiS zrealizuje swoje obietnice w wyznaczonych terminach. Jeżeli tak hucznie ogłasza się program, to politycznym samobójstwem byłoby jego niedotrzymanie – powiedział Karol Gac z tygodnika "Do Rzeczy". Na temat przedwyborczych zapowiedzi partii rządzącej wypowiedział się również Grzegorz Gruchalski z Warszawskiego Forum Samorządowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory w Polsce wybory parlamentarne wybory do Parlamentu Europejskiego Prawo i Sprawiedliwość PiS Jarosław Kaczyński konwencja PiS Nowa Piątka PiS

Andrzej Anusz: Koalicja Europejska to duże ryzyko polityczne

- Należy postawić pytanie, czy PSL będzie w stanie drugi raz schować swój szyld i pójść w ramach koalicji także do wyborów parlamentarnych. To byłoby spore ryzyko i stawiałoby pod znakiem zapytania rację bytu tego ugrupowania - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Andrzej Anusz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PSL Polskie Stronnictwo Ludowe Koalicja Europejska wybory parlamentarne wybory do Parlamentu Europejskiego

Wybory w Mołdawii. Ekspert: demokracja jest tam fikcyjna

W magazynie "Świat w Powiększeniu" rozmowa o Mołdawii w przeddzień wyborów parlamentarnych w tym kraju. Gościem była dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, która odniosła się również do znaczenia Mołdawii w tworzeniu bloku państw posowieckich orientujących się w kierunku zachodnim oraz do wpływu Rosji na ten kraj.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mołdawia kiszyniów wybory parlamentarne Europa

Publicysta o propozycjach PiS: trudno o coś mocniejszego

– Jeżeli społeczeństwo odczuje zapowiedziane benefity, to nawet cała zjednoczona opozycja nie będzie w stanie przekonać wyborców – zauważył Marcin Makowski z tygodnika "Do Rzeczy" i Wirtualnej Polski. Odniósł się w ten sposób do zapowiedzi programowych Prawa i Sprawiedliwości, które przedstawiono podczas sobotniej konwencji partii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka konwencja PiS Prawo i Sprawiedliwość PiS Jarosław Kaczyński wybory w Polsce wybory parlamentarne wybory do Parlamentu Europejskiego Nowa Piątka PiS

Komu pomoże, a komu zaszkodzi powrót Donalda Tuska? Opinie

– Od dłuższego czasu można było zaobserwować, że Donald Tusk nie zamierza kończyć swojej kariery politycznej w Brukseli. Ma zakusy, by odegrać jeszcze ważną rolę w polskiej polityce – ocenił wywiad, którego przewodniczący Rady Europejskiej udzielił jednej ze stacji telewizyjnych, Bartosz Brzyski z Klubu Jagiellońskiego. Czy były premier faktycznie planuje powrót na polską scenę polityczną? W Polskim Radiu 24 ponadto komentarze prof. Rafała Chwedoruka i prof. Wawrzyńca Konarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Tusk polityka wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory parlamentarne

ANALIZA Kampania wyborcza w Izraelu. Ważny kontekst Polski

Przyspieszone wybory parlamentarne w Izraelu odbędą się 9 kwietnia tego roku. Wielu ekspertów przekonuje, że antypolska retoryka władz w Tel Awiwie, to element wyjątkowo ostrej kampanii wyborczej. Jej głównym motywem są oskarżenia premiera Benjamina Netanjahu o korupcję. Równie ważnym elementem jest też polityka zagraniczna i historyczna. W tym kontekście Polska stała się elementem wewnętrznej rozgrywki izraelskich polityków.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT POLSKA Izrael wybory parlamentarne polityka