Polskie Radio
Section05
wybory parlamentarne

Gminy z najwyższą frekwencją dostaną ogromne pieniądze. Premier ogłosił "Bitwę o remizy"

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Ochotniczej Straży Pożarnej Wolica w Małopolsce zachęcał do udziału w "Bitwie o remizy". To ogłoszony przez rząd konkurs, w którym gminy z najwyższą frekwencją w wyborach, mają otrzymać milion złotych dotacji na termomodernizację, remont i wyposażenie remizy strażackiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier straż pożarna służby i bezpieczeństwo wybory parlamentarne

Kontrowersje wokół billboardów WOŚP. Zawiadomienie do PKW o możliwości nielegalnego finansowania kampanii

Łódzka kandydatka PiS do Sejmu Agnieszka Wojciechowska van Heukelom wysłała do PKW zawiadomienie z prośbą o sprawdzenie, czy billboardy WOŚP z hasłem "Pokonajmy zło. Wygramy" są nielegalnym finansowaniem kampanii wyborczej opozycji. Koszty kampanii są poniesione z pieniędzy zbiórkowych - twierdzi na FB WOŚP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka WOŚP wybory parlamentarne Państwowa Komisja Wyborcza

PO dzień po marszu pełnym wyzwisk i wulgarnych haseł pisze: pokazaliśmy, że miłość jest silniejsza niż nienawiść

Platforma Obywatelska w nowym spocie apeluje o wybór Polski, o której marzą nasze dzieci. Chwali się też, że podczas marszu opozycji w Warszawie pokazała, że "miłość jest silniejsza niż nienawiść". Biorąc pod uwagę, jakie wydarzenia miały tam miejsce oraz jakie hasła skandowali zwolennicy Donalda Tuska, trudno zrozumieć, o jakiej miłości mówi PO lub jak definiuje to uczucie. Marsz KO pełen był nienawistnych haseł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska wybory parlamentarne mowa nienawiści

#BezpiecznaPolska. Oto najciekawsze cytaty z konwencji PiS [LISTA]

W Katowicach odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem #BezpiecznaPolska. Głos zabierali m.in. premier Mateusz Morawiecki i wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Politycy obozu rządzącego przestrzegali przed powrotem do władzy ekipy Donalda Tuska i podkreślali, że jedynie kontynuacja rządów PiS może zagwarantować Polakom bezpieczeństwo i dalszy rozwój gospodarczy kraju. Sprawdź najciekawsze wypowiedzi polityków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konwencja PiS w Katowicach polityka Katowice wybory parlamentarne Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki

Premier Morawiecki: przedstawiam teczkę Tuska, zawiera zgodę na nielegalnych imigrantów

- Przedstawiam "teczkę Tuska". Zawiera ona liczne dokumenty potwierdzające zamiary Platformy m.in. ws. wpuszczania nielegalnych migrantów. To wielki wyrzut sumienia tej partii - ocenił szef rządu podczas swojego wystąpienia na konwencji PiS pod hasłem #BezpiecznaPolska w Katowicach. Transmisja konwencji na portalu PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki Katowice wybory parlamentarne kampania wyborcza konwencja PiS w Katowicach Platforma Obywatelska polityka

Konwencja PiS. Tarczyński: Polska jest ostatnim bastionem normalności i bezpieczeństwa w Europie

- Polska jest ostatnim bastionem Europy, ostatnim bastionem normalności i bezpieczeństwa, w którym po godz. 22 można wyjść na spacer. Nasza walka jest walką o przyszłość naszych dzieci i wnuków. Od tych wyborów zależy przyszłość i bezpieczeństwo naszych kobiet. Obiecujemy, że ochronimy nasze kobiety, ochronimy piękną, bezpieczną Polskę - powiedział podczas konwencji PiS #BezpiecznaPolska w Katowicach europoseł Dominik Tarczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Katowice wybory parlamentarne kampania wyborcza konwencja PiS w Katowicach migracja Dominik Tarczyński polityka

Premier Morawiecki: najbliższe wybory zadecydują o sprawach fundamentalnych

- Nie tylko o tym, czyja będzie Polska, ale o sprawach, które są najważniejsze dla nas wszystkich: o standardzie życia, bezpieczeństwie Polski, szansach na rozwój - mówił premier Mateusz Morawiecki. Szef rządy podkreślił, że to właśnie "najbliższe wybory zadecydują o sprawach fundamentalnych". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce wybory 2023 kampania wyborcza Mateusz Morawiecki polityka wybory parlamentarne Sejm Prawo i Sprawiedliwość PiS

Dwa tygodnie do wyborów. Przypominamy najważniejsze informacje dot. głosowania

Do 12 października można pobierać zaświadczenia o prawie do głosowania i zmieniać miejsce głosowania. Do 10 października należy złożyć wniosek o głosowanie za granicą. Wyborcy z niepełnosprawnością do 2 października mogą zgłaszać chęć głosowania korespondencyjnego i zamiar skorzystania z prawa do bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce wybory 2023 wybory parlamentarne wybory poradnik wybory społeczeństwo

Partia Roberta Ficy wygrywa wybory na Słowacji. Możliwa koalicja trzech ugrupowań

Partia Smer byłego premiera Roberta Ficy wygrała przedterminowe wybory parlamentarne na Słowacji. Po podliczeniu głosów z niemal wszystkich obwodowych komisji ma poparcie 23,3 procent wyborców, co daje 42 mandaty w 150-osobowym parlamencie. Opublikowane po zamknięciu lokali wyborczych wyniki badań exit poll dawały zwycięstwo Postępowej Słowacji, która ostatecznie uplasowała się na drugiej pozycji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Słowacja wybory parlamentarne polityka Robert Fico wybory Europa

Słowacja przy urnie: wybory parlamentarne u południowych sąsiadów Polski

Słowacja wybiera nowy parlament. Pytanie, kto wygra i kto utworzy nowy rząd jest wciąż otwarte. Na ostatniej prostej prowadziła populistyczna partia Smer, byłego premiera Fico, który odszedł kilka lat temu w niesławie po oskarżeniach o współpracę z mafią. Tuż za nią plasowała się prozachodnia i proeuropejska Progresywna Słowacja. Bez względu na wynik, zwycięzca nie będzie mógł stworzyć samodzielnie rządu.
Zobacz więcej na temat:  Słowacja wybory wybory parlamentarne Unia Europejska NATO wojna na Ukrainie Rafał Tomański Rosja Trójka

Minister Czarnek: Merkel i Tusk są odpowiedzialni za śmierć tysięcy nielegalnych imigrantów

- Pani Merkel i pan Tusk są odpowiedzialni za śmierć tysięcy nielegalnych imigrantów wykorzystywanych przez mafię, która przewozi ich przez Morze Śródziemne w nieludzkich warunkach – powiedział w piątek w Telewizji Republika minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki relacje polsko-ukraińskie Ukraina Kanada migracja imigranci w Europie granica Reset wybory w Polsce wybory parlamentarne zjednoczona prawica