Polskie Radio
Section05
wiara

Papież Franciszek w Mongolii: religie są powołane do zaoferowania światu harmonii

- Tradycje religijne, w swojej oryginalności i różnorodności, stanowią ogromny potencjał dobra w służbie społeczeństwu - powiedział papież Franciszek podczas spotkania ekumenicznego i międzyreligijnego w Mongolii w niedzielę. Podkreślił, że gdyby rządzący narodami wybrali drogę dialogu z innymi, wnieśliby decydujący wkład w zakończenie konfliktów na świecie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Mongolia papież papież Franciszek wiara

Abp Szewczuk: Z jakiegoś powodu podczas wojny papież nie rozumie Ukrainy, a Ukraina nie rozumie papieża. To samo możemy powiedzieć o Rosji

Mamy przywilej być głosem prawdy narodu ukraińskiego nawet przed Ojcem Świętym w Rzymie” - powiedział arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk prosząc wiernych i ludzi dobrej woli o modlitwę o pomyślny przebieg Synodu Biskupów Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK), który odbędzie się w dniach 3-13 września w Rzymie.
Zobacz więcej na temat:  wiara

Papież Franciszek w tym tygodniu uda się do Mongolii. To jedna z najciekawszych pielgrzymek w dziejach

Papież Franciszek wyruszy w czwartek w jedną z najciekawszych podróży w dziejach wszystkich pielgrzymek. Uda się do Mongolii, gdzie nie był żaden z jego poprzedników. Dwadzieścia la temu zaproszony tam został Jan Paweł II, ale wizyta nie doszła do skutku z powodu jego stanu zdrowia. Obecna podróż do kraju, położonego między Rosją i Chinami, w którym przez dekady panował komunizm, odbędzie się w złożonym kontekście geopolitycznym.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja papież Franciszek Kościół Kościół katolicki wiara religia chrześcijaństwo katolicyzm Watykan Mongolia ułan bator papież

Ambasador RP w Mongolii: dla mieszkańców kraju zbliżająca się wizyta papieża to ogromne wyróżnienie

Mieszkańcy Mongolii postrzegają zbliżającą się wizytę papieża Franciszka jako ogromne wyróżnienie dla ich kraju - powiedział PAP polski ambasador w Ułan Bator Krzysztof Bojko. Przypomniał, że w 1245 roku jako jeden z wysłanników papieża Innocentego IV przybył do Imperium Mongolskiego polski franciszkanin Benedykt Polak. Franciszek jako pierwszy papież w historii złoży wizytę w Mongolii w dniach od 1 do 4 września.
Zobacz więcej na temat:  papież Franciszek Mongolia Kościół katolicki wiara