Polskie Radio
Section05
wielki szlem

TYLKO U NAS Zieliński ogrywa gospodarzy. "Mogłem sobie narobić wrogów"

Jan Zieliński ma za sobą już trzy zwycięstwa w tegorocznym Australian Open. Zarówno w deblu, jak i w mikście Polak musiał mierzyć się z presją australijskich kibiców, którzy dopingowali zawodników gospodarzy. - "Aussie, Aussie, Aussie" było przeciwko mnie non stop. Ja jednak wywodzę się z collage'u, a tam jest jeszcze ciężej, jeszcze bardziej personalnie i agresywnie, więc nie jest mi to obce - przyznał w rozmowie z Cezarym Gurjewem z radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis Australian Open wielki szlem Jan Zieliński

TYLKO U NAS "Musimy sobie z tym poradzić". Wiktorowski o porażce Świątek

Iga Świątek zakończyła swoje zmagania w tegorocznym Australian Open na 3. rundach. Polka niespodziewanie przegrała z nierozstawioną Czeszką Lindą Noskovą 6:3, 3:6, 4:6. - Musimy sobie z tym poradzić. Wrócić, odpocząć i wtedy przeanalizować to, co się stało, a potem przygotować się do kolejnych startów - powiedział trener Polki Tomasz Wiktorowski w rozmowie z Cezarym Gurjewem.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis Iga Świątek Australian Open wielki szlem

TYLKO U NAS Trener Fręch nie boi się meczu z gwiazdą: coś tam wymyślimy

Trener Magdaleny Fręch nie ukrywał dumy i radości z powodu życiowego sukcesu swojej podopiecznej, która po raz pierwszy awansowała do IV rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open. - Jeśli zawodnik czuje wsparcie trenera, to zawsze wierzy w zwycięstwo - podkreślił Andrzej Kobierski w rozmowie z Cezarym Gurjewem z Radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  Tenis Australian Open wielki szlem Magdalena Fręch Cori Gauff

TYLKO U NAS Trwa piękny sen Fręch. "Nie wiem, czy ktoś na mnie stawiał"

Magdalena Fręch pokonała Anastazję Zacharową 4:6, 7:5, 6:4 i awansowała do 4. rundy wielkoszlemowego Australian Open po raz pierwszy w karierze. - Dwa dni temu trafiłam na zdjęcie sekcji drabinki, w której się znalazłam. Nie wiem, czy ktokolwiek stawiał na to, że pomimo nazwisk, które się tam znalazły, to ja z niej wyjdę - przyznała w rozmowie z Cezarym Gurjewem z radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  Tenis wielki szlem Australian Open Magdalena Fręch

Magdalena Fręch podbija Melbourne. Polka tuż za Świątek

Magdalena Fręch odniosła życiowy sukces, awansując do czwartej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Przełoży się to na miejsce w rankingu WTA - w wirtualnej klasyfikacji 26-latka przesunęła się już na 49. miejsce, co oznacza, że w kolejnym zestawieniu wyprzedzi Magdę Linette i zostanie drugą najwyżej sklasyfikowaną polską tenisistką.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis Australian Open wielki szlem Magdalena Fręch WTA