Polskie Radio
Section05
wimbledon

Rywalka Świątek chce być "1". Ma plan: chcę zrobić to lepiej

Ons Jabeur wygrała z Aryną Sabalenką 6:7(5), 6:4, 6:3 w półfinale Wimbledonu. Stawką meczu był nie tylko awans do finału, ale też pozycja liderki światowego rankingu, którą pozostanie Iga Świątek. - Dla mnie bardziej liczy się to, jak zakończysz rok. W ciągu sezonu jesteś pierwszy, drugi, po prostu awansujesz i spadasz w rankingu. Będę dalej naciskać i robić wszystko, co w mojej mocy, aby zakończyć ten rok jako światowy numer 1 - powiedziała po meczu Sabalenka, obecna numer dwa rankingu.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis wielki szlem wimbledon Aryna Sabalenka Ons Jabeur WTA

TYLKO U NAS Wimbledon 2023: Iga Świątek zatrzymana w ćwierćfinale. "Czasami tak niewiele trzeba, by się posypała"

Iga Świątek pożegnała się z wielkoszlemowym Wimbledonem po ćwierćfinałowej porażce z Ukrainką Eliną Switoliną. - W dziewiątym gemie pierwszego seta pojawił się jeden błąd, potem drugi, a później lawina. To nie Switolina wygrała tego seta, tylko Iga go przegrała - przyznał Dawid Celt w rozmowie z Cezarym Gurjewem z Radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis wimbledon wielki szlem Iga Świątek opinie

TYLKO U NAS "To wielkie przeżycie". Młody Polak w 1/4 finału Wimbledonu

Tomasz Berkieta zagra w ćwierćfinale singla juniorów wielkoszlemowego turnieju tenisowego na trawiastych kortach Wimbledonu w zachodnim Londynie. Rozstawiony z numerem "15" Polak pokonał w III rundzie Meksykanina Rodrigo Pacheco Méndeza 4:6, 7:6 (7-2), 6:4. - Nie zawiedliśmy - powiedział w pomeczowej rozmowie z Cezarym Gurjewem. Młody zawodnik wygrał też mecz deblowy.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis wimbledon wielki szlem