Zabytkowy Zakład Hutniczy Najstarszy wciąż działający staropolski zakład metalurgiczny z 1784 r. Sercem dawnej fabryki żelaza jest największe w Polsce drewniane koło wodne „Marianna” Zobacz więcej na temat:
Wieża widokowa w Parku Szachty Szachty to kompleks kilkudziesięciu stawów – glinianek, czyli wyrobisk z gliny z wodą. Z wieży widokowej można podziwiać panoramę Poznania i park. Zobacz więcej na temat:
Muzeum Ognia Czas na ogień! Budynek muzeum kształtem i kolorem przypomina buchający ogień. To jedyne takie w Polsce Muzeum Ognia podzielone na 5 stref tematycznych. Zobacz więcej na temat:
Wadowicki Szlak Papieski „Tu wszystko się zaczęło” w 1920 r. urodził się tu Karol Wojtyła. Spacerując Szlakiem Papieskim można poznać znaczną część życia św. Jana Pawła II Zobacz więcej na temat:
„Nie mogę powiedzieć, że się dobrze bawię” 13 czerwca 1843 r., George Sand przebywająca w Nohant, tęskniąca za swymi dziećmi, napisała list do Solange: „Nie mogę powiedzieć, że się dobrze bawię bez Maurycego i bez Ciebie. Brak w domu radości i czuję się tu bardzo samotnie, choć dobry Chopin stale mi o Was mówi i robi wszystko, żeby mnie rozerwać. [...] jaskółki lepią gniazda w oknach jadalni, z czego można wnosić, że w domu jest głucho i że nikt ich nie płoszy”. Chopin, bez względu na pogodę, zamykał się w swoim pokoju i pracował nad nowymi utworami. George nie zawsze udawało się wyciągnąć go do ogrodu, albo na jakikolwiek spacer, mimo że mieli bardzo łagodną oślicę, na której kompozytor mógł zażywać długich przejażdżek bez uszczerbku na własnym zdrowiu. (md) Zobacz więcej na temat:
Festiwal Światła w Łodzi Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła organizowany cyklicznie, pokazuje budynki, przestrzenie i zakątki miasta nocą. Łączy historię Łodzi ze sztuką wizualną. Zobacz więcej na temat:
Jezioro Rybnickie Zwane tez Zalewem Rybnickim, wspaniałe miejsce dla żeglarzy, wędkarzy, spacerowiczów, rowerzystów, długi sezon żeglarski, wokół promenady, dukty leśne. Zobacz więcej na temat:
Park Zdrojowy w Lądku Zdroju Serce parku to zabytkowy Zakład Przyrodoleczniczy „Wojciech” wraz z pijalnią wód. Odpoczywali tu m.in. król Fryderyk Wilhelm III i car Aleksander I. Zobacz więcej na temat:
Domy tyrolskie w Mysłakowicach Historia wygnania 416 ewangelików w 1837 przez cesarza austriackiego. Mieszkańcy Tyrolu w nowej ojczyźnie wznieśli domy w stylu tyrolskim, wiele przetrwało. Zobacz więcej na temat:
Kostrzyńskie Pompeje Kostrzyńskie Pompeje (lub Polskie Pompeje). Na prawym brzegu Odry starówka, która 1945 r. została obrócona w popiół. Dziś widać ruiny dawnego miasta. Zobacz więcej na temat:
Drewniany meczet tatarski Meczet w Kruszynianach, drewniany z XVIII w, najstarszy zachowany meczet tatarski w Polsce. Jego historia sięga króla Jana III Sobieskiego. Zobacz więcej na temat:
Kaszubski Park Miniatur Park nie tylko miniatur, ale i gigantów. W skali 1:25 wierne kopie obiektów Kaszub, Polski, Świata. Poza tym Kraina Bajek i 60 postaci z Bajek i Baśni. Zobacz więcej na temat:
TURYSTYCZNA LISTA PRZEBOJÓW PL To lista najciekawszych miejsc w Polsce, którą tworzą Państwo, czyli słuchacze Jedynki. W każdy piątek na antenie Programu 1 Polskiego Radia prezentujemy najnowsze notowania. Chcesz, byśmy przyjechali do Twojego miasta? Przygotuj zachęcające zgłoszenie i przyślij je do nas. Namów znajomych, by zagłosowali. Zobacz więcej na temat:
Sanktuarium Matki Boskiej Leśniowskiej Sanktuarium MB Leśniowskiej Patronki Rodzin prowadzone przez OO Paulinów. Słynie z gotyckiej figurki Matki Boskiej, kaplicy nad źródłem, klasztoru. Zobacz więcej na temat:
Ziołowy Zakątek na Podlasiu Magiczny zakątek, coś dla ciała i dla ducha - Kaplica Matki Bożej Jagodnej, Dom Zielarza, Rosarium, zwierzyniec, ziołowy ogród, karczma z podlaską kuchnią. Zobacz więcej na temat:
Trzy Korony - Pieniny Mekka wszystkich zakochanych w górach. Ze szczytu przepiękna panorama 360' na Beskid Sądecki, Pieniny, Gorce, Tatry i wijący się na dole Dunajec. Zobacz więcej na temat:
Muzeum w Starych Łysogórkach To jedna z placówek Muzeum Pamiątek 1. Armii Wojska Polskiego oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej. Udostępnia m.in. wystawę walk na rzece Odrze w 1945. Zobacz więcej na temat:
Łódź Bajkowa - szlak turystyczny To rodzinny szlak turystyczny śladami małych pomników - bohaterów seriali i filmów dla dzieci, spotkamy np. Misia Uszatka, Misia Colargola i Plastusia. Zobacz więcej na temat: