Muzeum Wsi Słowińskiej Jak dawniej mieszkali Słowińcy czyli Kaszubi Nadłebscy? Jak wyglądał rybacki magazyn? Skansen we wsi Kluki nad jeziorem Łebsko na wybrzeżu Słowińskim. Zobacz więcej na temat:
Twierdza Srebrna Góra Twierdza Srebrna Góra jest uznawana za największą górską twierdzę Europy, zabytek architektury militarnej z XVIII w. Sercem Twierdzy jest potężny Donjon. Zobacz więcej na temat:
Zamek królewski w Chęcinach Zamek z wieżą widokową, z której widać całe świętokrzyskie, poza tym można postrzelać z łuku, przymierzyć prawdziwe zbroje rycerskie. Świętokrzyskie czaruje! Zobacz więcej na temat:
Muzeum Mydła i Historii Brudu 5000 lat historii prania i mydła - od mazi, która bardziej brudziła niż czyściła po wonne krążki o zapachu zielonego jabłuszka. Zrobimy też własne mydełko. Zobacz więcej na temat:
Wyspa Edwarda Niewielka Wyspa na Jeziorze Raczyńskim (nazwa od hrabiego Raczyńskiego), można się dostać pływającym mostem (dla bardziej odważnych) lub promem. Zobacz więcej na temat:
Szlak Gwarków Olkuskich W 18 miejscach stoją wykonane z brązu rzeźby olkuskich gwarków czyli górników, każdy opowiada inną historię. To nawiązanie do tradycji wydobycia srebra i ołowiu. Zobacz więcej na temat:
Wodospad Szklarki Kaskada potoku Szklarka o wys. 13 m malowniczo położona na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego na wys. 520 m n.p.m, Obok schronisko „Kochanówka” Zobacz więcej na temat:
Zamek Piastowski Z 60 m gotyckiej wieży św. Piotra widać piastowską przeszłość Legnicy i wielkość średniowiecznej warowni, której nie zdobyły tatarskie wojska podczas najazdu w 1241 roku. Zobacz więcej na temat:
Skansen Łęczycka Zagroda Chłopska Stare chaty z umeblowaniem jak trzeba, stodoła z sąsiekami wypełniona sianem, kierat, olejarnia, kuźnia i sklep, w którym skarby z pół, grządek i rabatek. Zobacz więcej na temat:
Zamek Rabsztyn Ruiny zamkowe, urokliwa warownia na Szlaku Orlich Gniazd, wybudowany za Kazimierza Wielkiego. Nazwa z niemieckiego oznacza po polsku krucza skała. Zobacz więcej na temat:
Strefa Rodzica - Przyszła mama - 09 - Przygotowanie do porodu Z porodem wiąże się naprawdę wiele innych spraw - szkoła rodzenia, wybór lekarza prowadzącego, wybór szpitala - a to tylko kilka zagadnień związanych z przygotowaniem do narodzin dziecka. Jak odpowiednio się przygotować? O tym Ida Nowakowska rozmawia ze swoim gościem, położną, Zuzanną Supryczyńską. Zobacz więcej na temat:
Muzeum Wsi Mazowieckiej Architektoniczna perełka Mazowsza. Skansen wsi mazowieckiej z XIX i XX w. odpowiada na pytanie – jak żył pradziadek? Pokazowe wykopki, żniwa i miodobranie. Zobacz więcej na temat:
Czarny Staw Gąsienicowy w Tatrach Niesamowite miejsce, gdzie można odpocząć z dala od miejskiego zgiełku i posłuchać muzyki stworzonej przez górską naturę. Wysokość 1624 m n.p.m. Zobacz więcej na temat:
Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich Najbardziej krzywa wieża w Polsce, odchylenie od pionu 2, 14 m. Dawna dzwonnica kościelna, obecnie punkt widokowy. Pochylenie na skutek trzęsienia ziemi w 1590. Zobacz więcej na temat:
Kolorowe Jeziorka Kolorowe Jeziorka w Rudawskim Parku Krajobrazowym, wyrobiska po kopalniach, które wypełniły się wodą, a ich piękny kolor, to efekt dominujących minerałów. Zobacz więcej na temat:
Żelazny Tygiel Waloński Osada poszukiwaczy przygód stworzona od podstaw przez pasjonatów pokazuje cały proces wytwarzania żelaza od wydobycia rudy do procesu kucia. Zobacz więcej na temat:
Muzeum Kowalstwa W stolicy kuźnia drewniana o dębowej konstrukcji, pow. 30 m2. Wyposażenie charakterystyczne dla podmiejskich kuźni z początku XX wieku z terenów Mazowsza. Zobacz więcej na temat:
Domy Tkaczy Śląskich 11 Apostołów Jedyne w Polsce domy tkaczy, zwane 11 Apostołami, z 1707r. z inicjatywy cystersów dla tkaczy płótna z Czech. Poza tym Izba Tkacka z krosnami i kołowrotkami. Zobacz więcej na temat: