Zamek Krzyżacki w Działdowie Krzyżacka twierdza z XIV w. siedziba prokuratora zakonnego. Zamek posiadał własny browar, młyn i folusz. Dziś odbywają się turnieje łucznicze i rycerskie. Zobacz więcej na temat:
Łazienki Królewskie Nazwa „Łazienki” pochodzi od dawnego pawilonu łaźni króla St. A. Poniatowskiego. Dziś podziwiamy Pałac i Teatr Na Wyspie, Starą Pomarańczarnię, park i pawie. Zobacz więcej na temat:
Lustro Twardowskiego Tajemnicze lustro znajdujące się w Bazylice w Węgrowie. Na jego magiczną moc miał ponoć wpływ sam Pan Twardowski. Kto się w nim przejrzy to … sprawdź! Zobacz więcej na temat:
Zamek w Mosznej Zamek jak z filmów Disneya. Posiada 365 komnat, 99 wież i wieżyczek. Historia zamku wprowadza tajemniczą atmosferę. Zamek otacza przepiękny park. Zobacz więcej na temat:
Kolej Doliny Bobru Malowniczy fragment linii kolejowej nr 283 łączącej Jelenią Górę z Wleniem i Lwówkiem Śląskim. Trasa wiedzie wzdłuż rzeki Bóbr, podziwiamy panoramę Karkonoszy. Zobacz więcej na temat:
Zamek Ogrodzieniec Zamek na Szlaku Orlich Gniazd. Największa warownia wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Jedne z piękniejszych ruin zamkowych w Polsce z turniejami rycerskimi. Zobacz więcej na temat:
Muzeum Wsi Lubelskiej Tu historia Polski, kultura regionalna, przyroda, przydrożne kapliczki, dworek, chaty ze strzechą i wspomnienia Babć. Skansen, natura i święty spokój. Zobacz więcej na temat:
Pałac Marianny Orańskiej Neogotycki pałac wybudowany w XIX w. z inicjatywy Marianny Orańskiej, królewny niderlandzkiej. Szacuje się, że koszt budowy wyniósł aż trzy tony złota. Zobacz więcej na temat:
Muzeum Zabawek Wśród tysięcy zabawek zgromadzonych w muzeum są zabawki z całego świata i z różnych okresów historii, m.in. słynne lalki z fabryki Szrajera z Kalisza. Zobacz więcej na temat:
Ruchome Wydmy Największa w Polsce piaskownica, czyli jedyna taka atrakcja w skali naszego kraju. Ruchome Wydmy, o wys. ok. 40 m położone są w Słowińskim Parku Narodowym. Zobacz więcej na temat:
Błędne Skały Skalny labirynt, pełen szczelin i zaułków, często wąskich, oddzielających wysokie bloki skalne. Bajeczne miejsce, kręcono tu film „Opowieści z Narni”. Zobacz więcej na temat:
Babia Góra - Wschód słońca Widok wschodzącego słońca z Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim, najwyższego, poza Tatrami, szczytu w Polsce. Wysokość 1725 m n.p.m. Zobacz więcej na temat:
Pałac Czartoryskich z parkiem To tu powstało pierwsze polskie muzeum narodowe w Świątyni Sybilli, które założyła księżna Izabela Czartoryska, niezwykła kobieta epoki oświecenia. Zobacz więcej na temat:
Dolina Rzeki Sierpienicy Malownicze miejsce położone w pobliżu starego klasztoru sióstr Benedyktynek w Sierpcu. Można spotkać się tutaj oko w oko z bobrem-królem rzeki. Zobacz więcej na temat:
"Słowa jak powietrze" – reportaż Czesławy Borowik o tłumaczu Bohdanie Zadurze Wybitnego poetę i nagrodzonego w maju przez miesięcznik „Literatura na Świecie” tłumacza Bohdana Zadurę poznamy w rodzinnych Puławach, miejscach dla niego ważnych. Opowiedzą o Nim przyjaciele z kwartalnika literackiego 'Akcent', z którym był i jest związany, pomimo że od 17 lat pełni w Warszawie funkcję redaktora naczelnego 'Twórczości'. Nigdy nie wyprowadził się z Puław, mimo że pracą był związany z Kazimierzem, Lublinem, a obecnie z Warszawą. Zawsze wraca do Puław. Zobacz więcej na temat:
Zabytkowa Kopalnia Srebra Atrakcja turystyczna pod ziemią i na ziemi tak cenna, że została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2017 r. Obowiązkowo podziemny spływ łodziami. Zobacz więcej na temat:
Do słuchania relacji z Euro 2020 na antenach Polskiego Radia zaprasza legendarny piłkarz Lesław Ćmikiewicz Zobacz więcej na temat:
"Dźwiękowe kalendarium historyczne" 09.06.21 Z jakim ważnym wydarzeniem związana jest konkretna data? Co istotnego dla historii Polski i świata wydarzyło się danego dnia w przeszłości? Zobacz więcej na temat: