Rzeczpospolita Ptasia Mekka dla miłośników przyrody. Unikatowe bagna, mokradła i ponad 200 gatunków ptaków. Jesień to czas przelotów, samych żurawi bywa tu kilkanaście tys. Zobacz więcej na temat:
Lajkonik - Krakowskie legendy Co roku w czwartek po Bożym Ciele po odegraniu Hejnału mariackiego wyrusza ulicami pochód Lajkonika. Występuje w replice stroju projektu Wyspiańskiego. Zobacz więcej na temat:
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska Zamki, pałace, klasztory, kościoły, starówki Dolnego Śląska i przygranicza czeskiego, niemieckiego. Każda miniatura odwzorowana z detalami w skali 1:25. Zobacz więcej na temat:
Kanał Elbląski, czyli Statkiem po trawie Unikatowe w skali światowej dzieło techniki z XIX w. Urządzenia hydrotechniczne, budowle zabytkowe. Największe wrażenie na turystach robią pochylnie. Zobacz więcej na temat:
Unia pod lupą 10.06.2021 Posłowie Parlamentu Europejskiego apelują o stanowcze restrykcje w sprawie Białorusi, a także o zaprzestanie wspierania prezydenta Władimira Putina. Zgodnie potępili działania władz w Mińsku oraz incydent z porwaniem samolotu z 23 maja. Z kolei na Białorusi, w rządowych mediach na dobre kwitnie dezinformacja o roli Polski - jako zagrażającym białoruskiemu państwu sąsiedzie. Autorzy: Beata Płomecka, Monika Suszek, Elżbieta Korczyńska-Jordan, Dariusz Pieróg. Zobacz więcej na temat:
Perła Renesansu, czyli Stare Miasto w Zamościu Perła renesansu wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Unikalny układ architektoniczno-urbanistyczny, Rynek Wielki, renesansowe, kolorowe kamienice, katedra. Zobacz więcej na temat:
"Dźwiękowe kalendarium historyczne" 10.06.21 Z jakim ważnym wydarzeniem związana jest konkretna data? Co istotnego dla historii Polski i świata wydarzyło się danego dnia w przeszłości? Zobacz więcej na temat:
Wianki na cześć Hanki 10 czerwca 1791 r. urodził się Václav Hanka, czeski filolog, profesor slawistyki na Uniwersytecie Praskim. Był wielkim przyjacielem Polaków. Dokonał tłumaczeń polskich pieśni ludowych, napisał też gramatykę języka polskiego. Profesor Hanka w 1829 r. oprowadzał po zabytkach starej Pragi młodego Chopina i jego kolegów, „wodząc po jakichś ślicznych widokach”. W dowód wdzięczności Fryderyk i Ignacy Maciejowski wpisali do jego dziennika mazurka, rozpoczynającego się strofami: „Jakież kwiaty, jakież wianki splotę na cześć Hanki”, a kończącego słowami: „Niech Cię uczci w czeskiej ziemie nadwiślańskich Słowian plemię”. Mazurek ten, z muzyką Chopina i tekstem Maciejowskiego, wpisany został do księgi pamiątkowej Muzeum Praskiego, obok literackich wpisów innych sławnych Polaków. (md) Zobacz więcej na temat:
Borowy Jar Borowy Jar to 4 km malowniczego przełomu rzeki Bóbr, łączy wieżę Krzywoustego ze średniowieczną wieżą książęcą. Po zach. stronie rzeki ogród romantyczny. Zobacz więcej na temat:
Pałac Jedlinka XIX wieczny Pałac i spotkanie z historią - Wojny Śląskie, rewolucja przemysłowa, sekrety fabrykantów, intrygi dworskie, tajemnice II wojny światowej. Zobacz więcej na temat:
Muzeum Sentymentów w Kowarach Muzeum przenosi nas o kilka dekad wstecz, do pokoju dziadków, kuchni babci, salonu rodziców, pokoju dziecięcego, gabinetu prezesa i fabryki dywanów. Zobacz więcej na temat:
Krakowski Rynek Serce Krakowa. Tu przeszłość spaceruje pod ręką z teraźniejszością. Sukiennice, hejnał grany co godzinę, rycerze zamienieni w gołębie i filiżanka dobrej kawy. Zobacz więcej na temat:
Tężnie solankowe w Ciechocinku Spacerując wokół tężni czy Grzybka solankowego można odzyskać siły. Fontanny, dywany kwiatowe… jest lepiej niż w piosence "Na deptaku w Ciechocinku" Zobacz więcej na temat:
Zaginione Laboratorium Hitlera Podziemny kompleks, nowatorska iluminacja świetlna, efekty audio i przewodnik , który wciela się w rolę agenta polskiego wywiadu. Co kryją podziemia? Zobacz więcej na temat:
Stawy Milickie W dolinie rzeki Baryczy znajduje się największy kompleks stawów w Europie. Ok. 300 stawów do hodowli ryb, rezerwat ornitologiczny, wieża widokowa, czatownie. Zobacz więcej na temat:
Antonówka - podziemia, które nie istnieją Tu w latach 40 tych XX w. znajdowała się tajna fabryka zbrojeniowa III Rzeszy. Dlaczego Rosjanie tak długo interesowali się tą miejscowością? Odpowiedz przewodnicy na leśnych spacerach Zobacz więcej na temat:
Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie Kompleks zabytków najwyższej światowej klasy, którego początki sięgają XIII wieku. Opactwo, miejsce nie tylko kultu, nazywane jest Europejską Perłą Baroku. Zobacz więcej na temat: