Hanna Filipiak Pocztówka (rewers i awers), którą otrzymała Helena Jackowska od swojego ówczesnego adoratora z frontu galicyjsko-wołyńskiego datowana na dzień 10.07.1919 r. z pieczątkami Poczty Polowej. Zobacz więcej na temat:
Hanna Filipiak Pocztówka (rewers i awers), którą otrzymała Helena Jackowska od swojego ówczesnego adoratora z frontu galicyjsko-wołyńskiego datowana na dzień 10.07.1919 r. z pieczątkami Poczty Polowej. Zobacz więcej na temat:
Maciej Modrzejewski Oficerowie I Korpusu Polskiego regularnie spotykali się w okresie międzywojennym ze swoim dowódcą. Zdjęcie przedstawia jedno z takich spotkań - około roku 1930. Leon Gołębiowski stoi w ostatnim rzędzie - najwyższy. Zobacz więcej na temat:
Maciej Modrzejewski Leon Gołębiowski był jednym z współtwórców wojsk łączności w II Rzeczypospolitej, doszedł do stopnia majora, a przed wojną, po przeniesieniu do rezerwy, był Wicedyrektorem Polskiej Poczty Okręgu Warszawa. Zdjęcie przedstawia pluton łączności w Kielcach w roku 1919. Leon Gołębiowski siedzi po środku, obok chłopca. Zobacz więcej na temat:
Maciej Modrzejewski Leon Gołębiowski zaciągnął się do Wojska Polskiego, do korpusu łączności. Zdjęcie przedstawia korpus oficerów w Piotrkowie w listopadzie 1918 roku. Mój dziadek jest zaznaczony czerwoną kropką. Zobacz więcej na temat:
Maciej Modrzejewski Skan pocztówki przesłanej od Leona Gołębiowskiego do ojca z frontu. Zobacz więcej na temat:
Maciej Modrzejewski Leon Gołębiowski, ur. 23.01.1896 roku, był powołany do wojska carskiego na I wojnę światową. Zdjęcie przedstawia go w roku 1916, zostało wykonane w miejscowości Orzeł. Zobacz więcej na temat:
Wojtek Mazolewski i John Porter o utworze "Barcelona" – Trudno nie reagować na takie wydarzenia – mówi John Porter. – Chcieliśmy pokazać, że nie zgadzamy się na jakiekolwiek akty terroru – dodaje Wojtek Mazolewski. Utwór "Barcelona", nawiązujący do zamachów terrorystycznych w stolicy Katalonii w 2017 roku, powstał w ciągu jednego dnia i został wykonany podczas koncertu Męskie Granie w Warszawie w tym samym roku. Z muzykami rozmawiał Piotr Stelmach. Zobacz więcej na temat: Trójka Męskie Granie Piotr Stelmach Wojtek Mazolewski John Porter
Daria Zawiałow i jej przygoda z Męskim Graniem – Backstage na trasie Męskie Granie bardzo łączy. Nigdzie indziej nie spotkałam się z tym, żeby ludzie tak bardzo do siebie lgnęli, chcieli ze sobą przebywać i rozmawiać - mówi Daria Zawiałow, z którą rozmawiał Piotr Stelmach. Zobacz więcej na temat: Trójka Męskie Granie Piotr Stelmach Daria Zawiałow
Frans Brüggen Obchodzimy dzisiaj 5. rocznicę śmierci wielkiego artysty - Fransa Brüggena - jednego z najbardziej znanych na świecie wirtuozów gry na fletach prostych, założyciela Orkiestry XVIII wieku i jej dyrygenta. W ich wykonaniu wysłuchamy 'Symfonii a-moll' op. 56 Felixa Mendelssohna. 'Romantyczne brzmienia', g. 19. Zaprasza Andrzej Sułek. Zobacz więcej na temat:
Irena Kaczorowska Zdjęcie zrobione przed Komendanturą mamy i Jej rodziny na Uralu po wywiezieniu na Sybir w 1940 roku. Zdjęcie nr 3 kartka pocztowa taty wysłana ze Lwowa do mamy do Kazachstanu, gdzie została przewieziona po 3 latach pobytu na Sybirze. Zdjęcie nr 4 list pisany przez mamę do taty na korze brzozowej z Sybiru do Lwowa. Zdjęcie nr 7 kartka z oryginalnym przydziałem na chleb dla osoby pracującej w Sowchozie w Kazachstanie. Zobacz więcej na temat:
Iggy Pop "James Bond" Utwór "James Bond" promuje nowy album artysty zatytułowany "Free", który ukaże się już 16 września. Krążek wyda wytwórnia Loma Vista. Zobacz więcej na temat: Trójka piosenka
Malarstwo francuskie zubożało 13 sierpnia 1863 r. zmarł w Charleton-Saint-Maurice k. Paryża Eugeniusz Delacroix, francuski malarz, najwybitniejszy przedstawiciel romantyzmu w sztuce, autor kilku portretów Chopina. Jeden z najbliższych przyjaciół polskiego kompozytora w pełni rozumiał, kochał i doceniał jego muzykę. Do końca życia wspominał tego „nieporównanego geniusza, którego niebo pozazdrościło ziemi”, o którym bardzo często rozmyślał, „nie mogąc go już na tym świecie spotkać ani usłyszeć jego boskich akordów”. Delacroix, żegnając swego najbliższego przyjaciela, kroczył obok jego trumny, podtrzymując całun razem z księciem Aleksandrem Czartoryskim, Franchomme'm i Pleyelem. (md) Zobacz więcej na temat:
Bolesław Skrzypczak Stanisław Voelkel. Na zdjęciu znajduje się mój pradziadek wraz z mieszkańcami Leszna i okolic internowanych w styczniu 1919 roku. Aresztowano ich, by nie wzięli udziału w Powstaniu Wielkopolskim i nie pomagali w jego organizacji. Zdjęcie zrobione najprawdopodobniej w Żaganiu. Relikwia rodziny Skrzypczaków. Zobacz więcej na temat:
Michał Michałkiewicz Kazimierz Kledecki (1985-1954 - mój Dziadek), Powstaniec Wielkopolski (1918-19), na cwiczeniach żołnierzy rezerwy - Gniezno 1928 r. Zobacz więcej na temat:
Michał Michałkiewicz Kazimierz Kledecki (1985-1954 - mój Dziadek), Powstaniec Wielkopolski (1918-19), na ćwiczeniach żołnierzy rezerwy - Gniezno 1928 r. Zobacz więcej na temat: