Polskie Radio
Section05
Wojtek Mazolewski

Wojtek Mazolewski: Trudno zaakceptować wojny dookoła nas

- To się zaczęło w momencie moich rozmów z Marcinem Maseckim i innymi muzykami o tym, że chcielibyśmy się spotkać i pograć muzykę, razem wyrażając to, co czujemy w przestrzeni. A wydaje mi się, że jedną z rzeczy, która jest bardzo trudna do zaakceptowania, jest to, że w XXI wieku powracają dookoła nas wojny - mówi Wojtek Mazolewski. Pomysł przekształcił się w album "Music for Peace" i koncert w warszawskim SPATiF-ie, który zainicjuje zbiórkę charytatywną.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Justyna Grabarz Jazz Wojtek Mazolewski muzyka rozrywkowa wojna na Ukrainie akcja charytatywna

Wojtek Mazolewski Quintet - polska premiera nowego albumu [ZOBACZ WIDEO]

W ramach cyklu "Jazz.PL" Wojtek Mazolewski Quintet zaprezentował najnowszy album "Spirit to All". To polska premiera materiału, który został wydany w angielskiej wytwórni Whirwind Recordings. Transmisja odbyła się na antenie Dwójki, stronie internetowej, Facebooku i kanale YouTube Programu 2 Polskiego Radia. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego wydarzenia!
Zobacz więcej na temat:  Wojtek Mazolewski Jazz Dwójka Piotr Metz pr poleca

Wojtek Mazolewski: jazz to muzyka wolności

- Zespół powinien nieustannie się rozwijać i nasz kwintet tak działa. Trzeba grać muzykę tu i teraz, to ma być improwizacja na temat każdego przeżytego dnia - mówił w Dwójce Wojtek Mazolewski. Kwintet pod jego kierunkiem wystąpi podczas najbliższego koncertu z cyklu "Jazz.PL" w piątek 21 kwietnia o godz. 18.00. Transmisja na antenie Dwójki, stronie internetowej, Facebooku i kanale YouTube Programu 2 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Wojtek Mazolewski Piotr Metz Dwójka Jazz

Jazz jest dla twardzieli – II część rozmowy z Kazimierzem Jonkiszem

Nagrywał legendarne jazzowe płyty, z "Winobraniem" Zbigniewa Namysłowskiego na czele. Ma też swój (niemały!) udział w sukcesie największych dokonań polskiej muzyki popularnej - jego perkusję słychać na "Zegarmistrzu światła" Tadeusza Woźniaka i "Magii obłoków" Marka Grechuty.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Janusz Jabłoński Tomasz Gregorczyk Jazz perkusja Kazimierz Jonkisz muzyka rozrywkowa Wojtek Mazolewski

Wojtek Mazolewski Quintet 10 lat od debiutu [ZOBACZ WIDEO]

- 11 kwietnia 2011 roku znienacka w internecie pojawił się album "Smells like tape spirit" – debiut kwintetu Wojciecha Mazolewskiego, nagrywany w czasie rzeczywistym w jednym pomieszczeniu i w odległości od siebie mniejszej, niż półtora metra. Teraz muzyka z tej płyty pojawi się w zupełnie nowej odsłonie - tak Piotr Metz zapowiadał koncert zespołu Wojtek Mazolewski Quintet w Dwójkowym cyklu Jazz.PL.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Wojtek Mazolewski

Wojtek Mazolewski Quintet: to było szalone 10 lat

- Wiele nagrań do tej płyty zostało odrzuconych w trakcie tworzenia tego albumu. One cały czas brzmią i są zagrane tak, że można się nim podzielić. Nie są idealne, ale staram się odchodzić od bycia perfekcjonistą na rzecz tego, by pokazywać, jak naprawdę zespoły grają - mówił w Dwójce lider zespołu Wojtek Mazolewski Quintet, który w tym roku obchodzi 10-lecie swojego debiutu.
Zobacz więcej na temat:  Wojtek Mazolewski Jazz Dwójka Piotr Metz KULTURA

Mistrz i Wojtek Mazolewski. Po występie na Dziedzińcu Kultury

– Tytuł tego cyklu jest zaproszeniem do poszukania w sobie, w swojej drodze muzycznej, momentów i inspiracji, które spływają poprzez kontakt z muzyką – mówił Wojtek Mazolewski tuż po koncercie na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego motywem przewodnim była relacja Mistrz-Uczeń. Mistrzem Wojtka Mazolewskiego był Krzysztof Komeda.
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Piotr Metz rozmowa koncert Wojtek Mazolewski Krzysztof Komeda Jazz

Wojtek Mazolewski Quintet gra Komedę. Obejrzyj koncert!

Mazolewski i muzycy jego kwintetu: Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok i Qba Janicki od lat inspiruje się muzyką Krzysztofa Komedy. Jednak, impulsem do zagłębienia w jego twórczość był koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii "Church of Sound". Zespół Wojtka Mazolewskiego prócz autorskich kompozycji zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt "Polish Jazz" poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka koncerty w Polskim Radiu koncert Koncerty w Trójce Jazz Krzysztof Komeda Wojtek Mazolewski

Wielki finał Lato z Radiem Festiwal 2019 w Krakowie za nami

Dziesiątki tysięcy widzów zgromadziły 30 i 31 sierpnia finałowe koncerty Festiwalu Lata z Radiem w krakowskim Parku Jordana. Wystąpili m.in. Nosowska, Smolik/Kev Fox, Wrońska i Przyjaciele, Mela Koteluk, Daria Zawiałow, Przybysz-Przybysz, Mazolewski/Porter, Voo Voo, Król, Skubas, The Dumplings, Anita Lipnicka, Chopin University Big Band i Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie. Było wiele niespodzianek, wzruszeń, porywających wykonań nowych, ale i dobrze znanych przebojów. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Lato z Radiem Lato z Radiem 2019 Andrzej Smolik The Dumplings Wojtek Mazolewski John Porter Barbara Wrońska Brodka Katarzyna Nosowska Natalia Przybysz paulina przybysz