Cyfrowa Szkoła: oprogramowanie do programowania

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 19:05
Dzięki nowym technologiom w szkole uczniowie nie będą się nudzić. A wszystko za sprawa specjalnych programów, m. in. do edycji dźwięku, filmowego montażu i tworzenia gier komputerowych.
Audio
  • O edukacyjnych programach poświęconych nowym technologiom z ekspertami rozmawia Ola Jasieńska

Ministerstwo Edukacji Narodowej wyszło z propozycją projektu, który miałby nauczyć szkoły korzystania z nowych technologii, m. in. z e-dzienników: - Elektroniczny dziennik umożliwia kontakt szkoły z rodzicami, bez czekania na wywiadówkę - mówi Janusz Krupa, Naczelnik Wydziału Podręczników i Nowych Technologii w Edukacji. - Jest to przydatne zwłaszcza w sytuacjach, kiedy liczy się szybka reakcja. Na przykład wtedy, gdy uczeń wagaruje.
E-dziennikowi towarzyszą e-sekretariat oraz e-biblioteki. A szkoły same decydują z jakiej formy dziennika elektronicznego oraz z jakich programów do nauczania będa korzystać.
- Przykładem świetnego oprogramowania, które ma rozbudowaną społeczność jest "Geogebra" - opowiada Kamil Śliwowski z Centrum Cyfrowego "Projekt Polska". - To wielokrotnie nagradzany, darmowy program do wspomagania nauki matematyki dla uczniów szkół podstawowych, średnich oraz studentów. Łączy on w sobie szereg narzędzi pomocnych w opanowaniu takich zagadnień jak geometria, algebra czy analiza matematyczna.
Oprócz programów wspomagających proces nauczania w ofercie są także takie zachęcające do programowania: - Chodzi głównie o robotykę i programowanie gier komputerowych - tłumaczy rozmówca Oli Jasieńskiej. - I warto wykorzystać powstające zaplecze, żeby w przyszłości z tych przedmiotów uczynić samodzielne lekcje.
Nagranie kolejnego odcinka "Cyfrowej Szkoły" z "Czwartego Wymiaru" znajdziesz w pliku dołączonym do artykułu
Tutaj znajdziesz wszystkie audycje zrealizowane przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej > > >

kul

Czytaj także

Dobre hasło gra skojarzeniami

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 19:02
Ta sytuacja przypomina koszmar senny, ale zdarza się też na jawie. Złamane hasło, puste konto, albo zadziwiający wpis na facebooku. Dziś podpowiadamy, jak stworzyć hasło idealne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Do tablicy! Interaktywnej

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 09:50
Kiedyś kreda, ekierka i cyrkiel. Dziś mobilny internet, interaktywne tablice i szkoła multimedialna. Uczeń XXI wieku wymaga zupełnie innych pomocy naukowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zdjęcie wrzucone do sieci, zaczyna żyć własnym życiem

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 19:22
- Zdjęcia, które wrzucamy do internetu mogą zostać wykorzystane przeciwko nam za kilka dni, albo nawet za kilka lat – ostrzegają eksperci. Jak ustrzec się przed tym, by nasze fotki nie wpadły w niepowołane ręce?
rozwiń zwiń