Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kształcenie nauczycieli do poprawki

– Nauczyciele to podstawa dobrej reformy – przekonuje dr Stanisław Kowal ze Studium Kształcenia Nauczycieli Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęło wdrażanie reformy edukacji. W dyskusji wiele mówi się o sytuacji uczniów, niewiele jednak o nauczycielach. Sytuacja tej grupy zawodowej była tematem rozmowy w Polskim Radiu 24. Gościem był również dr Rafał Bodarski z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  nauczyciel edukacja reforma szkolnictwa reforma edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej Anna Zalewska

"Miejsce dzieci ze specjalnymi potrzebami jest w szkole"

- Robimy wszystko, by dzieci ze specjalnymi potrzebami były włączane do społeczności szkolnej – zapewniła w Poznaniu szefowa MEN Anna Zalewska.  MEN chce od 1 września wprowadzić cztery nowe rozwiązania jeśli chodzi o naukę dzieci z niepełnosprawnościami, następnie opracować nową ustawę, która miałaby obowiązywać od 2019 roku. O wyjaśnienia w tej sprawie poprosił Rzecznik Praw Obywatelskich.
Zobacz więcej na temat:  Anna Zalewska POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji Narodowej