Polskie Radio Dzieciom

Jak w hucie wytwarza się szkło?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 18:14
Wraz z Arturem Wolskim zaprosiliśmy was do Pucka. Tam, przy puckim rynku można wziąć udział w niecodziennych warsztatach. A jeśli kiedykolwiek chcieliście mieć własnoręcznie zrobiony szklany wazon albo bombkę, ta audycja jest dla Was. Niecodziennie przecież odwiedzamy hutę szkła.
Audio
  • Jak w hucie powstanie szkło? (Mini Eureka/Polskie Radio Dzieciom)_20.05.2020.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Manufaktura szkła w Pucku jest hutą, szlifiernią szkła wraz z pracownią, w której w czasie warsztatów można podmuchać w szkło i przyjrzeć się sztuce jego tworzenia. W trakcie warsztatów dzieci robiły swoje szklane dzieła metodą fusingu czyli łączenia różnych kawałków szkła w piecu stapiając je w odpowiednich temperaturach. Rybki, samochody wyścigowe, statek - wyobraźnia dzieci jest nieograniczona. Z kawałków szkła po dwóch dniach wypalania i stygnięcia uczestnicy warsztatów dostają szklaną pamiątkę czyli swój własny obrazek.
Jak wygląda piec do wypalania szkła i jak się tworzy szkło? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja: Mini Eureka
Rozmawiał: Artur Wolski
Data emisji: 20.05.2020.

"Mini Eureka" w Polskim Radiu Dzieciom w każdą środę w godz. 17.15 - 17.45.

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja
Zobacz także
Czytaj także

Polskie Radio Dzieciom: 102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 07:55
Kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia, włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

II Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 12:10
87 młodych uczestników wyłonionych spośród blisko 700 zgłoszeń wystąpi podczas przesłuchań na żywo. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Zwycięzcy wystąpią w uroczystym koncercie finałowym oraz wezmą udział w nagraniu płyty "Głosem dziecka vol. 2".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lekcja języka angielskiego. Pomówmy o przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 23:59
Jakich słówek użyć, kiedy chcemy opowiedzieć o naszych zamiarach?
rozwiń zwiń