Polskie Radio Dzieciom

Poznaj nową stronę Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 10:00
Bajki, animacje, słuchowiska i audycje publicystyczne znalazły swoje nowe miejsce na stronie Polskiego Radia Dzieciom. Od blisko 5 lat, ta całodobowa, cyfrowa stacja Polskiego Radia, nadaje audycje dla dzieci i dla dorosłych. Na nowej stronie odszukanie ich jest dużo bardziej intuicyjne.
Fragment strony głównej Polskiego Radia Dzieciom po zmianie layoutu
Fragment strony głównej Polskiego Radia Dzieciom po zmianie layoutuFoto: Paweł Woźniak/Polskie Radio

Przewodnikami w poruszaniu się po stronie są pięknie zilustrowane zwierzęta, które swoim wyglądem pokazują jaka tematyka znajduje się w danym miejscu. Dla przykładu sowa czytająca książkę podpowie, że tu można posłuchać bajek, zaś zając siedzący w pucharze, podpowiada, że to miejsce jest zarezerwowane dla konkursów z nagrodami. Obok hipopotama znajdziecie galerie zdjęć i video. 

W nowym projekcie strony internetowej, wszystkie audycje znalazły się w katalogach tematycznych, co ułatwiło ich odnalezienie. Muzyka, podróże, edukacja czy bajki to tylko część kategorii, w których odnajdujemy poszczególne audycje. Tematy katalogów zilustrowane są pięknymi, ruchomymi grafikami. Takie rozwiązanie ma rozbudzić spostrzegawczość i ciekawość świata u najmłodszych słuchaczy zaś dorosłym ułatwić dotarcie po poszukiwanych treści. 

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom nadaje premierowo kilkadziesiąt audycji. Od 7.00 do 21.00 nadawane są audycje dla dzieci, zaś wieczorem startują audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych.

Strona główna PRD - podział audycji na kategorie tematyczne Strona główna PRD - podział audycji na kategorie tematyczne

Przy tworzeniu pomysłu na odświeżony layout strony najważniejszym zadaniem było zaprojektowanie jej w taki sposób, aby skupić uwagę dzieci na radiu, tym samym kształtując ich wyobraźnię.

Nowa strona Polskiego Radia Dzieciom to projekt innowacyjny w segmencie stron dla dzieci. Ze wszystkich funkcjonalności można korzystać zarówno na telefonach, smartfonach, laptopach, tabletach, jak i komputerach stacjonarnych. Ciekawostką i wyróżnikiem na nowej stronie jest możliwość wygaszenia obrazu w momencie włączania wybranej bajki lub słuchowiska. Dzięki temu zabiegowi, kolorowe obrazki zmienią kolorystykę na paletę szarości, a młody słuchacz będzie mógł skupić swoją uwagę wyłącznie na słuchanym dźwięku.

Wejdź na www.polskieradiodzieciom.pl.

Joanna Osmańska

Zobacz więcej na temat: dzieci strona internetowa
Zobacz także
Czytaj także

Dzień Przedszkolaka świętujemy z dziećmi w studiu

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 07:00
Jakie marzenia mają przedszkolaki i co lubią robić najbardziej? O tym wszystkim porozmawiamy dziś w ”Poranku” i w ”Popołudniku” Polskiego Radia Dzieciom. Będą to specjalne wydania audycji z okazji Dnia Przedszkolaka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bajki i słuchowiska na nowej stronie Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 10:00
Na ruchomej gałęzi, poruszanej podmuchem wiatru, wśród spadających powolnie liści, siedzi ptak słuchający radia. Takim widokiem witany będzie każdy użytkownik strony internetowej Polskiego Radia Dzieciom, która zmienia swój wygląd. Ta całodobowa stacja radiowa ma na swojej stronie kilkaset bajek i słuchowisk, ale także obszerny katalog audycji i artykułów dla dorosłych. Na nowej stronie znalezienie ich jest dużo bardziej intuicyjne.
rozwiń zwiń