Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże". Urodziny Natalii Kukulskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 11:08
Pierwsza płyta "Natalia" w wykonaniu dziesięcioletniej Natalii Kukulskiej ukazała się w 1986 roku. Był to początek wielkiej, artystycznej kariery wokalistki. Utwory tj. "Puszek okruszek" czy "Co powie tata" na stałe zagościły w świadomości dzieci i dorosłych w Polsce. Dzień urodzin artystki był w audycji "Muzyczne podróże" pretekstem do przypomnienia najważniejszych wydarzeń artystycznych Natalii Kukulskiej – jednej z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek.
Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski w studiu Polskiego Radia Dzieciom
Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski w studiu Polskiego Radia DzieciomFoto: Polskie Radi Dzieciom

3 marca przypada dzień urodzin piosenkarki, autorki tekstów i współautorki muzyki – Natalii Kukulskiej. Córka legendy polskiej sceny muzycznej Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego, swoją muzyczną drogę rozpoczęła już w wieku 7 lat. W 1986 ukazała się pierwsza płyta wokalistki "Natalia” i rok później "Bajki Natalki". Płyty te sprzedały się w dwóch milionach egzemplarzy, a Natalii przyznano pierwszą platynową płytę w historii polskiej fonografii.  

W 1996 roku wokalistka wydała pierwszą "dorosłą" Płytę "Światło".
Natalia Kukulska była także jurorką I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Więcej o twórczości artystki w załączonym zapisie audycji.

Autor audycji: Daria Druzgała
Data emisji: 3.03.2020
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Polskie Radio Dzieciom jest całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.  

jo

Zobacz także