X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże". Urodziny Natalii Kukulskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 11:08
Pierwsza płyta "Natalia" w wykonaniu dziesięcioletniej Natalii Kukulskiej ukazała się w 1986 roku. Był to początek wielkiej, artystycznej kariery wokalistki. Utwory tj. "Puszek okruszek" czy "Co powie tata" na stałe zagościły w świadomości dzieci i dorosłych w Polsce. Dzień urodzin artystki był w audycji "Muzyczne podróże" pretekstem do przypomnienia najważniejszych wydarzeń artystycznych Natalii Kukulskiej – jednej z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek.
Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski w studiu Polskiego Radia Dzieciom
Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski w studiu Polskiego Radia DzieciomFoto: Polskie Radi Dzieciom

3 marca przypada dzień urodzin piosenkarki, autorki tekstów i współautorki muzyki – Natalii Kukulskiej. Córka legendy polskiej sceny muzycznej Anny Jantar i kompozytora Jarosława Kukulskiego, swoją muzyczną drogę rozpoczęła już w wieku 7 lat. W 1986 ukazała się pierwsza płyta wokalistki "Natalia” i rok później "Bajki Natalki". Płyty te sprzedały się w dwóch milionach egzemplarzy, a Natalii przyznano pierwszą platynową płytę w historii polskiej fonografii.  

W 1996 roku wokalistka wydała pierwszą "dorosłą" Płytę "Światło".
Natalia Kukulska była także jurorką I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Więcej o twórczości artystki w załączonym zapisie audycji.

Autor audycji: Daria Druzgała
Data emisji: 3.03.2020
Godzina emisji: 10:00
Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Polskie Radio Dzieciom jest całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.  

jo

Zobacz także