Jak dobrze zaprojektować wnętrze?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2024 20:06
U siebie chcemy czuć się dobrze i wygodnie. Chcemy by otaczały nas piękne przedmioty, ale nie zawsze wiemy co wybrać. W tym może pomóc projektant wnętrz. 
Projektowanie wnętrz może być hobby i zawodem
Projektowanie wnętrz może być hobby i zawodemFoto: Shutterstock/Pressmaster

Agnieszkę Majewską zafascynowała moc projektowania, która może przekształcać przestrzenie tak, by miejsce było przyjazne, wygodne i piękne. Dziś doskonale wie, jak dobrze zaprojektować wnętrze domu, mieszkania czy nawet pojedynczego pokoju. Marta Hoppe z projektantką wnętrz porozmawia o stylach, trendach, wyzwaniach i potrzebach ludzi przy tworzeniu atrakcyjnych wizualnie przestrzeni. Sprawdzi, czy warto podążać za modą. 

W drugiej godzinie audycji spotkamy się z Darią Ładochą, dziennikarką i wielbicielką zdrowego jedzenia, która opowie o najtańszych daniach dla studenta. Tym razem zupki chińskie pójdą w kąt, bo Daria poleca gotować szybko, tanio i pysznie. 

- Studentów można podzielić na budżetowych, czyli takich, którzy liczą pieniądze i na jedzenie wydają tylko tyle, ile muszą, oraz na świadomych, którzy zwracają uwagę na to, co jedzą, i często decydują się na przejście na weganizm czy wegetarianizm. Duża część z nich gotuje sama. - Eksperymentują, szukają własnej drogi i wiedzą, że jedzenie nie jest tylko zapełnianiem "kulinarnego ego" - opowiadała Daria Ładocha w Czwórce. 

Okazuje się, że zapiekanki, zupy krem, kasze z warzywami mogą być doskonałą, sycącą, tanią propozycją na studencki obiad. Marta Hoppe zapyta też, czy w studenckiej kuchni sprawdzi się sezonowość oraz dlaczego warto docenić smaki mam i babć. 

Sprawdź też:

***

Na audycję z cyklu "Kto pytał?" w sobotę (20.01) o godzinie 12.00 zaprasza Marta Hoppe.

pj