Polskie Radio
Section05
Marta Hoppe

Oscary tuż - zobacz nominowane filmy krótkometrażowe

Już w najbliższy weekend odbędzie się 95. ceremonia rozdania Oscarów. Nominacje ogłaszane są w kilkunastu kategoriach, a wśród nich również dla najlepszych filmów krótkometrażowych. - Produkcje są już wyświetlane w kinach w całej Polsce - mówi w Czwórce Karolina Sienkiewicz z Short Waves Festival. - Zachęcam, żeby obejrzeć je na dużym ekranie, bo to niezwykła okazja. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA FILM kino Kasia Dydo Marta Hoppe

ChatGPT. Czy można oszukać sztuczną inteligencję nowej generacji?

- Można powiedzieć, że chatbot przeczytał cały internet. Na tej podstawie może dla nas napisać esej, artykuł, poradzić nam, jak opiekować się zwierzęciem czy hodować rośliny. Warto jednak pamiętać, że wszystko, co powie, będzie wtórne i niekoniecznie wiarygodne - przekonuje Joanna Wziątek, specjalistka do spraw cyberbezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Marta Hoppe sztuczna inteligencja technologie

Materiały budowlane z drugiej ręki. Sprawdź, jak to działa

W sieci znajdziemy materiały budowlane, których nie wykorzystano. Płytki, cegły, kleje, a nawet drzwi czy okienne ramy zgarnąć można taniej niż w tradycyjnych sklepach. - Żeby ładnie wyremontować sobie łazienkę, wcale nie trzeba mieć takich samych płytek na wszystkich czterech ścianach - mówią architekci Kuba Majzel i Karol Łącki.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Marta Hoppe remont mieszkania remont domu finanse ekologia