Polskie Radio
Section05
gotowanie

Tłuszcze w naszej diecie

Celem warsztatów, które odwiedziliśmy, jest poznanie terminu składniki pokarmowe, oraz makroelementy i mikroelementy. Dowiemy sie, dlaczego warzywa i owoce tak są ważne w diecie człowieka i usystematyzujemy wiedzę na ich temat. Czym różni się dieta śródziemnomorska od naszej, jakie są jej składniki i dlaczego uważana jest za zdrową dla człowieka. Dowiemy się też, jak powstaje jeden z jej podstawowych składników, czyli oliwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKIE RADIO DZIECIOM dzieci gotowanie kulinaria edukacja

Życie na emigracji. „Rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Wiele osób skrycie snuje takie marzenia czy plany, Maciej i Ewa Mimiec skutecznie je zrealizowali. Zostawili londyńskie życie, stabilną pracę zawodową, sprzedali mieszkanie. Kilka miesięcy później zaczęli budować swoje życie na nowo wśród bieszczadzkich krajobrazów. Kupili ziemię, otworzyli pensjonat z kuchnią łączącą doświadczenie zdobyte u londyńskich kucharzy z lokalnymi specjałami.
Zobacz więcej na temat:  emigracja emigracja zarobkowa praca Bieszczady turystyka Londyn gotowanie kuchnia polska wakacje działalność gospodarcza Małgorzata Frydrych

Szwecja od kuchni: śledź, bułka, no i klops

Najpopularniejszym składnikiem kuchni szwedzkiej są śledzie - tak w jednym z najnowszych rankingów zdecydowali sami Szwedzi. - W menu są od zarania dziejów i doczekały się wielu sposobów podania. Ze względu na geograficzne usytuowanie Szwecji - są tam najlepsze i najświeższe - mówi Zofia Jagiełło-Lindström autorka książki "Radość gotowania po szwedzku".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka STYL ŻYCIA gotowanie kulinaria Szwecja Mateusz Kulik