W Czwórce wspominamy Łukasza "JeffreJa" Chmiela

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2023 14:45
Rok temu pożegnaliśmy naszego redakcyjnego kolegę Łukasza "JeffreJa" Chmiela. Łukasz związany był z Czwórką od 2018 roku, w każdą niedzielę o 12:00 prowadził audycję "Strefa Gamingu".  
Dziennikarz Czwórki Łukasz JeffreJ Chmiel
Dziennikarz Czwórki Łukasz "JeffreJ" Chmiel Foto: Michał Piwowarek / Czwórka Polskie Radio

W zeszłym roku nagle, w wieku 33 lat, odszedł nasz redakcyjny kolega Łukasz "JeffreJ" Chmiel. Z Czwórką związany był od 2018, gdzie prowadził swoją autorską audycję "Strefa Gamingu". Co tydzień w każdą niedzielę o godzinie 12.00 z pasją i wielkim zaangażowaniem informował o nowościach na rynku gamingowym, recenzował gry i rozmawiał ze specjalistami. W swojej audycji poruszał wiele tematów - nie bał się tych kontrowersyjnych.

Łukasz był także komentatorem turniejów e-sportowych, dziennikarzem, streamerem. Prowadził również eventy gamingowe, ale przede wszystkim był wielkim pasjonatem gier. 

W 2019 roku otrzymał nagrodę komentatora e-sportowego Polskiej Ligi Wirtualnych Klubów. Od 2021 roku współpracował ze studiem Mousetrap Games, gdzie jako Community Menager zajmował się między innymi tworzeniem i kontrolą strategii w mediach.

Łukasza wspominali jego przyjaciele - Mateusz "Hax" Ogonowski i Andrzej "Śledziu" Śledź. - JeffreJa poznałem podczas wywiadu, potem się zakumplowaliśmy - mówi Andrzej "Śledziu" Śledź. - JeffreJ do gier zawsze miał podejście, może nie alternatywne, ale często stawał w opozycji do tego, co jest popularne. Bardzo często nie trafiały do niego takie bardzo głośne gry. Więc czasami dyskusja z nim wyglądała w trochę inny sposób niż klasyczny. Rozmawiał o tych "mniejszych" tytułach, czymś mniej popularnym i jego zdaniem ciekawszym. I bardzo często miał rację, bo też te duże tytuły, z jakiegoś powodu są duże, żeby były do wszystkich. Czasami też trzeba było umieć wygrzebać perełki i on to potrafił.

Zobacz >>> archiwalne audycje "Strefy gamingu"

JeffreJ gościł najważniejszych przedstawicieli środowiska gamingowego, w tym swojego przyjaciela Mateusza "Haxa" Ogonowskiego. - JeffreJ był moim przyjacielem przez wiele, wiele lat i to takim przyjacielem nie tylko w pracy, ale też w życiu prywatnym - wspomina Haxa. - Przez te wszystkie lata miałem z nim wiele przygód - nie tylko prywatnych, ale też, ale także zawodowych. Między innymi pracowaliśmy razem w radiu Zapinamy Pasy, potem prowadziłem z nim wiele audycji w Czwórce. W międzyczasie komentowaliśmy wspólnie mecze, spotykaliśmy się także na eventach. Były także sytuacje, w których pomagaliśmy charytatywnie chorym. Zarówno ja, jak i Łukasz często udzielaliśmy się w takich akcjach. Bardzo dobrze mi się z nim współpracowało i bardzo dobrze go wspominam.


Posłuchaj
03:34 Czwórka/Czarno na żółtym wspomnienie Łukasz JeffreJ Chmiel 24.09.2023.mp3 W Czwórce wspominamy naszego redakcyjnego kolegę Łukasza "JeffreJa" Chmiela (Czarno na żółtym/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: "Czarno na żółtym"

Prowadzący: Oliwia Krettek

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 24.09.2023

Godzina emisji: 12.06

aw/gs