Aplikacje na wakacje. Z których nie potrafimy zrezygnować?

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2023 08:46
Wciąż sięgamy po telefon, sprawdzamy newsy na świecie, aktywności znajomych w mediach społecznościowych. Dlaczego nawet w czasie wakacyjnej laby nie potrafimy oderwać się od technologii?
Coraz chętniej kupujemy online
Coraz chętniej kupujemy onlineFoto: Shutterstock/VAKS-Stock Agency

Z najnowszych badań wynika, że aż kilkadziesiąt procent Amerykanów podczas wakacji wyciąga smartfona od dwóch do pięciu razy na godzinę. Zakładając, że jesteśmy aktywni około 16 godzin dziennie, odświeżamy ekran nawet 80 razy. Bez zerknięcia w telefon możemy wytrzymać zwykle do dwóch godzin. Z jakich aplikacji najczęściej korzystamy podczas urlopu, co wrzucamy na relacje w mediach społecznościowych i czy bierzemy ze sobą dodatkowy sprzęt do robienia zdjęć, czy wykorzystujemy wyłącznie nasz telefon? O tym opowie Magdalena Król, rzecznik Digital Care. 

Coraz więcej nastolatków odczuwa "lęk przed przeoczeniem czegoś" czyli FOMO (ang. fear of missing out) - tak wynika z badań przeprowadzonych na uczniach w Bośni i Hercegowinie przez polsko-bośniacką grupę naukowców. - FOMO to zjawisko opisywane jako nieustanna chęć do bycia na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami, które pojawiają się w sieci i z obawą, że coś może nam umknąć - tłumaczyła w rozmowie z Czwórką psycholog Igor Rotberg.

Sprawdź także:

Po 17.45 zapraszamy do zdobycia naszych wyjątkowych Czwórkowych gadżetów - Gdzie jesteś? Daj znać!

Po 18.00 zanurzymy się w świat gamingu. Zaprezentujemy grę McPixel 3, którą jest drugą (wbrew temu, co sugeruje tytuł) odsłoną cyklu humorystycznych przygodówek, zapoczątkowanego w 2012 roku. Produkcja została opracowana przez niezależnego polskiego dewelopera - Sosa Sosowskiego - a jej wydaniem zajęła się firma Devolver Digital. Recenzję gry przedstawi Mateusz Kulik. 

Zapraszamy również na serwis muzyczny, który przygotuje Kuba Piątkowski. 

***

Na audycję z cyklu "Reset" w czwartek (27.07) o godzinie 17.00 zaprasza  Piotr Firan

pj/kd