Nowy "Detektyw" to nie wszystko. Na jakie seriale czekamy w 2024 roku?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2024 14:50
Fani seriali mogą zacierać ręce, szykuje się czas żniw. O ile w ubiegłym roku strajk w Hollywood wpłynął na opóźnienia premier wielu tytułów, o tyle w tym roku wszystko powinno pójść zgodnie z planem. 
Podczas Tencent Video V Vision Conference poinformowano, że drugi sezon serialu Arcane widzowie zobaczą dopiero w czwartym kwartale 2024 roku.
Podczas Tencent Video V Vision Conference poinformowano, że drugi sezon serialu "Arcane" widzowie zobaczą dopiero w czwartym kwartale 2024 roku.Foto: mat prasowe
  • Po 10 latach od premiery pierwszego sezonu powraca "Detektyw" z Jodie Foster w roli głównej.
  • W tym roku zobaczymy także nową wersję "Szōguna" według powieści Jamesa Clavella.
  • Collin Farrell wcieli się w tytułową rolę w serialu "Pingwin" DC Comics.
  • Latem do sieci trafi nowy sezon serialu "Ród smoka". 

Mniej produkcji, wyższa jakość

Scenarzyści wynegocjonowali całkiem dobre warunki, żeby dalej pracować, ale nie jestem przekonany, czy będzie mieć to wpływ na liczbę nowych produkcji. Na razie prognozy pokazują coś innego. Wynika z nich, że platformy streamingowe będą produkować ich coraz mniej - mówi Maciek Kozieł, tiktoker zajmujący się filmem. - Mam nadzieję, że przełoży się to na ich jakość, bo niektóre seriale z ostatniego roku były na bardzo niskim poziomie. 

Jodie Foster jako "Detektyw" i powrót "Szōguna"

15 stycznia - 10 lat po premierze pierwszego, głośnego sezonu - do sieci trafi czwarta część serialu "True Detective". W rolach głównych zobaczymy laureatkę Oscara Jodie Foster oraz Kali Rei. - Każdy sezon opowiada inną historię. Tym razem przeniesiemy się na Alaskę, do Arktycznej Stacji Badawczej, w której w tajemniczych okolicznościach znika beż śladu ośmiu mężczyzn - opowiada gość Czwórki. W lutym zadebiutuje "Szōgun", którego akcja - podobnie jak "Niebieskiego Samuraja" - toczy się w XVII-wiecznej Japonii. - To najnowsza ekranizacja bestsellerowej powieści Jamesa Clavella. Jeden serial już był i cieszył się ogromną popularnością w latach 80. ale myślę, że w nowych warunkach i z nową technologią twórcom udało się stworzyć bardzo dobrą produkcję. 

Shōgun - Official Trailer | Hiroyuki Sanada, Cosmo Jarvis, Anna Sawai | FX Networks

Kontynuacja "Rodu smoka", Colin Farrell w "Pingwinie"

Latem czeka nas drugi sezon "Rodu smoka". Serial osadzony 200 lat przed wydarzeniami znanymi z "Gry o tron" ukazuje Targaryenów u szczytu ich potęgi, władających Siedmioma Królestwami wraz z 17 smokami. - Pierwszy sezon trzyma poziom "Gry o tron", więc jest szansa, że kontynuacja nie rozczaruje. Czekam na pojawienie się nowego smoka i czuję, że nowy sezon będzie o wiele bardziej krwawy i brutalny - mówi Coolturoznawca.

RÓD SMOKA 2 | OFICJALNY ZWIASTUN | HBO Max Polska

"Pingwin" - spin-off filmu "Batman" z Robertem Pattinsonem  oparty na postaci Pingwina z DC Comics. - Bardzo liczę na tę produkcję i czuje, że to może być najlepszy serial 2024 roku - przyznaje rozmówca Jeremiego Angowskiego. W tytułowej roli wystąpi Colin Farrell.

The Penguin | In-Production Teaser | Max

Serialowe premiery 2024 roku

W tym roku zaplanowano także premiery seriali takich jak:

Posłuchaj
16:25 CZWÓRKA Reset - seriale 12.01.2024.mp3 Na jakie seriale czekamy w 2024 roku? (Reset/Czwórka) 

Seriale, na które musimy poczekać

- Strajki w branży filmowej wstrzymały produkcję drugiego sezonu serialu "Severals" ("Rozdzielenie") nad czym bardzo ubolewam, bo pierwsza część zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Wiadomo też, że dopiero w 2025 roku odbędzie się premiera nowego sezonu "The Last of Us" - dodaje Maciek Kozieł. 

***

Tytuł audycji: "Reset"

Prowadzi: Jeremi Angowski

Gość: Maciek Kozieł (tiktoker, Coolturoznawca)

Data emisji: 12.01.2024

Godzina emisji: 17.15

kul/mg