Jak dobrze zorganizować dzień, miesiąc, rok?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2023 07:15
Podobno średnio żyjemy 657 tysięcy godzin. W audycji podpowiemy, jak dobrze zaplanować ten czas i efektywnie go wykorzystać. 
Planowanie to podstawa. Podpowiemy, jakich narzędzi użyć, żeby zrobić to jak najbardziej efektywnie. (zdj. ilustracyjne).
Planowanie to podstawa. Podpowiemy, jakich narzędzi użyć, żeby zrobić to jak najbardziej efektywnie. (zdj. ilustracyjne).Foto: Shutterstock.com

W dobie miliona rozpraszaczy, multitaskingu, ciągłego "niedoczasu" dobrym rozwiązaniem jest planowanie i korzystanie ze sprytnych narzędzi. Opowiemy o zasadzie dwóch minut, kwadracie Eisenhowera, metodach szybkiego uczenia czy czytania i aplikacjach, dzięki którym zaoszczędzimy cenny czas. Naszym gościem będzie Michał Kuryłek - student medycyny z listy Forbes 25 under 25 oraz założyciel Wydawnictwa Ogarnięcia. Zapraszamy po godz. 15.00.

W pierwszej części audycji nasze studio odwiedzi Magdalena Derdończyk z Mamy Projekt, która opowie o nowej inicjatywie w ramach EkoEksperymentarium. Na stronie projektu pojawiła się scrollowana lekcja opracowana tak, żeby móc korzystać z niej w szkołach, ale to też ciekawa wiedza o internecie. Z ogólnopolskiego badania Fundacji Dbam o Zasięg wynika, że prawie połowa uczniów w wieku 12-19 lat posiada nieograniczony dostęp do zasobów sieci, a ponad 60 proc. uczniów twierdzi, że ich rodzice nigdy nie uczyli ich odpowiedzialnego korzystania z internetu i smartfona.

"Lekcja 4 - internet" to zabawne grafiki, memy, gify, gry czy quizy, które pozwolą na poznanie możliwości jakie daje nam sieć, ale też wyłapanie zagrożeń, które czyhają w sieci. Na portalu można sprawdzić na przykład jakim internetowym zwierzakiem jesteś: netowym jednorożcem, którego trudno spotkać w sieci, czy internetowym kotkiem - specjalistą od spraw online. Można też poznać zasady higienycyfrowej czy zagrać w grę i dowiedzieć się, czy korzystając z sieci da się zmniejszać ślad węglowy

***

Na audycję "Czwórka do piątej" zapraszamy we wtorek (19.09) po godz. 14.00. Program poprowadzi Oliwia Krettek.

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia edukacja