Carbon Silesia Festival 2024. Czwórkowa "Kopalnia dźwięków" ze Sztolni Królowa Luiza

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2024 11:13
Wybrzmiały już ostatnie dźwięki Carbon Silesia Festival w Zabrzu. W wyjątkowym miejscu - Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu - znani headlinerzy, ale też debiutanci, w zabawę przy najlepszej muzyce elektronicznej wciągnęli fanów tych dźwięków. Na Carbonie nie zabrakło Czwórki, patrona tego wydarzenia. 
Carbon Silesia Festival 2024
Carbon Silesia Festival 2024Foto: Mateusz Czech/Carbon Silesia Festival
  • Na terenie Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu odbył się Carbon Silesia Festival. 
  • Igor Fleiszer przyznaje, że nad Carbonem pracuje cały rok, a przez dwa dni ma okazję obserwować skutki tej pracy.  
  • Carbon Silesia Festival to elektroniczna perła na festiwalowej mapie Polski. W line-upie każdego roku odnajdujemy nazwiska znanych headlinerów, ale jest tam też miejsce dla młodych, dla debiutantów. 
  • W tym roku na festiwalu wystąpiło 40 artystów. W tym duety, m.in. bracia Sarapata, Jazxing czy Jeszcze. 

Na festiwalowych scenach Carbon Silesia Festival w Zabrzu, na terenie Sztolni Królowa Luiza, zaprezentowało się 40 przeróżnych artystów. W Czwórkowej audycji "Kopalnia dźwięków: Carbon Silesia" w sobotni wieczór, tuż przed godz. 23.00 Igor Fleiszer, organizator wydarzenia, podkreślał, że to dopiero początek nocnej zabawy. 

- Ja jestem na nogach od rana, planuję zostać do końca. W dobrej kondycji trzyma mnie adrenalina - mówił. - Zwykle Carbon zamykałem, grając ostatnie sety, w tym roku oszczędziłem sobie tego. Carbon tworzymy cały rok, przez dwa dni festiwalu możemy obserwować skutki tego, co wymyśliliśmy, co zrobiliśmy. Nie mógłbym tego przegapić, tych wszystkich uśmiechniętych ludzi bawiących się tutaj. 

Carbon - szansa dla młodych

Carbon Silesia Festival to elektroniczna perła na festiwalowej mapie Polski. W line-upie każdego roku odnajdujemy nazwiska znanych headlinerów, ale jest tam też miejsce dla młodych, dla debiutantów. 

- Stawiamy na młode talenty. Każdy ma tutaj miejsce, by zaprezentować swoje umiejętności. Z taką myślą powstała scena Fresh Faces, którą udostępniliśmy osobom rozpoczynającym swoją przygodę z muzyką elektroniczną. Zapraszamy, by zdobywać doświadczenie na tym festiwalu - mówi Igor Fleiszer w rozmowie z Adamem Smolarkiem. - 24 lata temu sam tak zaczynałem. Każdy taki moment jest dobry, by zdobyć wiedzę i doświadczenie. Organizatorzy Carbon Silesia Festival każdego roku w social mediach ogłaszają nabór na scenę Fresh Faces i czekają na zgłoszenia. 


Posłuchaj
06:58 czwórka kopalnia dźwięków 15.06.2024 igor fleiszer 22.40.mp3 O Carbon Silesia Festival opowiada Igor Fleiszer, organizator (Kopalnia dźwięków: Carbon Silesia/Czwórka)

 

- Lubimy szeroko pojętą elektronikę. Pamiętam wiadomość od zespołu Jeszcze. W jednej wiadomości dostałem pakiet informacji o nich i linki do ich muzyki. Oni trafili na główną scenę Carbonu - przypomina gość Czwórki. - Zgłoszenia oceniam na podstawie twórczości, ale cenię też odwagę, sposób sformułowania wiadomości. 


Igor Fleiszer przyznaje, że takie perły jak Jeszcze odkrywa również podczas SnowFestu, którego też jest organizatorem. - Kilkanaście lat temu wraz z Bertem byliśmy organizatorami jednego z pierwszych koncertów zespołu KAMP! w Warszawie - przypomina. 

Duety na Carbonie

Carbon Silesia Festival to moc elektronicznej muzyki. Na festiwalowych scenach nie zabrakło też duetów. To właśnie duety do Czwórkowej audycji "Kopalnia dźwięków: Carbon Silesia" zaprosił Adam Smolarek.

Bracia Sarapata z nową płytą

Bracia Sarapata, Mateusz i Michał, na Carbon przyjechali tuż po wydaniu swojego najnowszego albumu "Radical Kindness", pełnego dobra i jasności. 

Posłuchaj
17:31 czwórka kopalnia dźwięków 15.06.2024 bracia sarapata 21.11.mp3 Bracia Sarapata opowiadają o swoim najnowszym albumie "Radical Kindness" (Kopalnia dźwięków: Carbon Silesia/Czwórka)

Scenę Carnall otworzyli Jazxing 

Na scenie Carnall w sobotę pojawił się duet Jazxing. - Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiednio rozgrzać publikę przed gwiazdami wieczoru - mówią Kuba i Mateusz, tworzący producencki duet Jazxing. - Staraliśmy się etnicznie podejść do sprawy, były hinduskie drony, bardzo dużo bębnów. Taka etniczność rusza ludzi zawsze. 


Posłuchaj
08:26 czwórka kopalnia dźwięków 15.06.2024 duet 21.46.mp3 Producencki duet Jazxing opowiada o swojej muzyce i secie zagranym na Carbon Silesia Festival (Kopalnia dźwięków: Carbon Silesia/Czwórka)

 


Jazxing zagrali na scenie Carnall na Carbon Silesia Festival fot. Mateusz Czech/Carbon Silesia Festival Jazxing zagrali na scenie Carnall na Carbon Silesia Festival, fot. Mateusz Czech/Carbon Silesia Festival

Jeszcze zmienia wizerunek

W piątek (14.06) główną scenę Carbon Silesia Festival otworzył występ duetu Jeszcze. Klaudia i Patryk, rodzeństwo tworzące ten duet, zdradzają, że wchodzą na profesjonalną drogę, zmieniają wizerunek i serwują nowy singiel. 


Posłuchaj
13:26 czwórka kopalnia dźwięków 15.06.2024 jeszcze 22.10.mp3 Duet Jeszcze opowiada o swoim występie na Carbon Silesia Festival i nowym wizerunku (Kopalnia dźwięków: Carbon Silesia/Czwórka)

 

Duet Jeszcze otworzył główną scenę Carbon Silesia Festival fot. Mateusz Czech/Carbon Silesia Festival Duet Jeszcze otworzył główną scenę Carbon Silesia Festival, fot. Mateusz Czech/Carbon Silesia Festival

Oprócz muzyki, która jest najważniejszym elementem Carbon Silesia Festival, organizatorzy zapewnili też dodatkowe wydarzenia. Można było odwiedzić Carbon Art Zone, czyli wystawę prac artystów wizualnych, specjalizujących się w malarstwie, rzeźbie, rysunku czy fotografii. Natomiast w Carbon Academy odbyły się wykłady i panele dyskusyjne dla młodych DJ-ów.

Carbon Silesia Festival 2024 odbył się w zabytkowych przestrzeniach Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu fot. Tomasz Böhm/Carbon Silesia Festival Carbon Silesia Festival 2024 odbył się w zabytkowych przestrzeniach Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, fot. Tomasz Böhm/Carbon Silesia Festival

***

Tytuł audycji: "Kopalnia dźwięków: Carbon Silesia"

Prowadzi: Adam Smolarek

Goście: Igor Fleiszer (organizator Carbon Silesia Festival), duet Sarapata, Jazxing, Jeszcze

Data emisji: 15.06.2024 

Godzina emisji: 11.15

pj/kormp

Czytaj także

CARBON Silesia Festival 2024. To będzie najgorętsza edycja

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2024 18:53
14 i 15 czerwca to dni, w których odbędzie się kolejna, czwarta już, odsłona CARBON Silesia Festival w Zabrzu, którego patronem medialnym jest Czwórka. Na terenie Sztolni Królowa Luiza zapowiada się gorące wydarzenie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

SARAPATA: "Radical Kindness" to manifest bycia dobrym dla siebie i dla świata

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2024 15:00
- Pracując nad projektem "Radical Kindness", przestaliśmy być dla siebie tak surowi. W czasach, kiedy człowiek żyłuje się do granic możliwości, postanowiliśmy być lepszymi dla siebie i dla innych - tak o nowym projekcie duetu SARAPATA opowiada Mateusz Sarapata. 
rozwiń zwiń