Projektantki: na modzie w Polsce nie zarabia się dużo

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2014 19:00
- Na początku drogi jest ciężko, brakuje nowych klientów - przyznaje Joanna Startek, projektantka mody męskiej. - Część naszego społeczeństwa, która jest bardziej świadoma swojego wyglądu i tego, jak chce się ubierać, a także zwraca uwagę na jakość produktów, jest niewielka - mówi Startek.
Audio
  • Gosia Sobiczewska i Joanna Startek o kondycji polskiej mody, o tym, czy stylu można się nauczyć i o polskich blogerkach modowych (Czwórka/Ex Magazine)
Projektantki: na modzie w Polsce nie zarabia się dużo
Foto: Glow Images/East News

Większą optymistką jest Gosia Sobiczewska, właścicielka marki est by Es, której daniem na modzie zarabiać można, tylko trzeba wiedzieć jak. A centra handlowe, w których dostępne są ubrania wielkich firm, tylko w tym pomagają. - Bo każdy, kto nosi ubrania polskich projektantów i lubi je, gdy musi wejść do "sieciówki", by szybko coś kupić, ma problem. Mnie robi się słabo w sytuacjach, gdy dotykam tych ubrań, widzę ich konstrukcje. Cieszę się więc, że jest coraz więcej polskich marek.

Modą coraz bardziej interesują się także mężczyźni. - Faceci robią się coraz bardziej świadomi, szukają dobrych, prostych, oryginalnych rzeczy i chcą fajnie wyglądać - przyznaje Startek w "Ex Magazine".

Ci, którzy na razie nie planują ubierać się w modnych i drogich butikach, także mogą jednak wyglądać dobrze. - Nawet jeśli ktoś nie nosi super wyszukanych ubrań projektantów, powinien mieć umiejętność łączenia kolorów, fasonów i wzorów - przyznaje Sobiczewska. - A dobry gust to nie podążanie z modowymi hitami, a po prostu bycie w harmonii z własnym ciałem i z własną duszą. Bo jeśli będziemy mieli na sobie ciuch z najwyższej półki, który jednak do nas nie pasuje, nie będziemy mieć stylu.

Bo, jak przyznaje Sobiszewska, moda to sztuka wyboru. - Kiedy jako projektantka wiem, że mogę wybrać z ogromnego garnka wzorów i kolorów, to mnie niemal przytłacza. Podejmowanie takich decyzji jest najtrudniejsze. Gdy jest wszystkiego za dużo, można się pogubić - mówi Sobiszewska.

A dla wszystkich fanów mody, którzy zagubić się w niej nie chcą, od 7-8 czerwca Arkadach Kubickiego w Warszawie odbędą się targi Hush Warsaw.

(kd, pg)

Zobacz więcej na temat: Czwórka moda
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Moda przyszłości to inteligentne tkaniny i sukienki z pleśni

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2014 10:00
Kanony piękna wciąż się zmieniają, a kreatorzy mody coraz śmielej snują futurystyczne wizje. W czym zatem będzie chodzić człowiek przyszłości?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi garną się do mody - blogi, targi, tygodnie mody

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 11:00
Targi mody, tygodnie mody, blogi modowe, internetowe butiki i konkursy dla młodych projektantów - rośnie zainteresowanie polską modą. Rosną też zyski tych, którzy w tę branżę inwestują. Czy to oznacza, że na modzie można zarobić duże pieniądze?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Madonna - kobieta tysiąca i jednej twarzy

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 10:00
"Jestem swoim własnym eksperymentem. Swoim własnym dziełem sztuki" - wyznała w jednym z wywiadów. Zawsze o krok przed wszystkimi, zawsze na szczycie. Mijają dekady, a Madonna wciąż zaskakuje, wciąż dzierży palmę pierwszeństwa i jest ikoną popkultury.
rozwiń zwiń