Radek Bolewski: "Różowy album" to kolejny krok w stronę niezależności

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2013 19:10
- Nie warto życia traktować zbyt serio. Czasami trzeba założyć różowe okulary, żeby po prostu poczuć się lepiej - mówi Radek Bolewski i zachęca do słuchania "Różowego albumu" grupy Fonovel.
Audio
  • Wywiad z Radkiem Bolewskim, wokalistą i perkusistą zespołu Fonovel (EX Magazine/Czwórka)
Radek Bolewski - Fonovel
Radek Bolewski - FonovelFoto: Bartosz Bajerski

Dziennikarze mówią o nich "piosenkopisarze" i zaliczają do grona najważniejszych reprezentantów łódzkiej sceny muzycznej - tuż obok L.Stadt, Izy Lach, Cool Kids of Death : - To, co nas łączy, to potrzeba ciągłego poszukiwania. W Łodzi ostatnio naprawdę sporo się dzieje, powstaje dużo nowych zespołów, które kreatywnie podchodzą do dźwiękowej materii. Na tym chyba polega specyfika tego miasta i tej sceny - miasta gość "Ex Magazine".

Radek Bolewski, wokalista i perkusista grupy Fonovel z muzyką obcował od dzieciństwa. Jego pierwszą muzyczną fascynacją była grupa Queen, potem Miles Davis i jazz improwizowany. Bolewski ukończył klasę perkusji na Akademii Muzycznej w Łodzi, jest także absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

Muzyk nie wypiera się jednak sympatii dla popowych brzmień: - Jak każdy urodzony w latach 80. widziałem na własne oczy płytę Modern Talking - śmieje się lider Fonovel. - Mówiąc jednak zupełnie serio jestem pełen uznania dla produkcji Rihanny i Jay-Z. A nasz "Różowy album" był inspirowany płytą Marka Ronsona "Record Collection".

Zobacz: Fonovel w "Ministerstwie Dźwięku"

Krążek ukazał się 27 maja. Znajdziemy na nim  14 nowych utworów, o których autorzy mówią, że powstały z myślą o miłośnikach muzyki lat 70. i 80. oraz o tych, którzy lubią piosenki śpiewane po polsku.

- "Różowy album" jest dla nas ważny również dlatego, że to pierwszy krążek wydany własnym nakładem. W ten sposób zrobiliśmy kolejny krok w stronę niezależności. Czas pokaże czy to była dobra decyzja. My wierzymy, że tak - podsumowuje rozmówca Uli Kaczyńskiej.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka ex magazine MUZYKA

Czytaj także

Fox: nie interesuje mnie wyścig szczurów po złote płyty

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 18:50
Współzałożyciel legendarnej już formacji "15 Minut Projekt" oraz człowiek odpowiedzialny za brzmienie ostatniej płyty Marii Peszek to nie tylko utalentowany producent i multiinstrumentalista, ale także autor płyt, które porażają klubową energią i taneczną elektroniką. Właśnie ukazała się nowa płyta Michała "Foxa" Króla, o której artysta opowiedział w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Misia Furtak: na basie uczę się grać już od 10 lat

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 19:00
Dziewczyna z gitarą, która muzykę ma we krwi, a w głowie milion pomysłów - taka jest Misia Furtak, gość audycji "EX Magazine".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Xxanaxx - muzyczna alternatywa dla środków farmakologicznych

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 18:50
Dzieli ich 12 lat, łączy ich miłość do muzyki, 7 miesięcy wspólnej pracy, superkoncert na Open'erze i epka, którą wydają już 12 sierpnia. Gościem Uli Kaczyńskiej był duet Xxanaxx.
rozwiń zwiń