Młodzi z Polski, niezależni: UL/KR i Fuka Lata

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2013 14:00
W najbliższą sobotę uczta dla melomanów. Najpierw zaprezentuje się zespół UL/KR, który opowie o swoim dotychczasowym dorobku, który już poruszył wielu fanów elektroniki. Potem zespół Fuka Lata, czyli coś dla fanów syntezatora, retro brzmienia i psychodelicznych dźwięków.
Fuka Lata
Fuka LataFoto: mat. prasowe

Błażej Król i Maurycy Kiebzak-Górski – to właśnie oni są odpowiedzialni za całe zamieszanie wokół zespołu UL/KR. Wyrośli jak spod ziemi robiąc wokół siebie niemałe poruszenie. Z jednej strony ich muzyka nawiązuje do znanych naszym uszom zachodnich brzmień elektroniczno-gitarowych, z drugiej zaś, ich teksty są osobliwymi, mocno osadzonymi w polskim kontekście słowami. To jest ich siła! Co jeszcze skrywa duet z Gorzowa Wielkopolskiego?

Druga część audycji, choć również muzyczna, to jednak klimatycznie inna. Warszawski duet Fuka Lata w składzie: Lee Margot i Dr Mito przyjął zaproszenie do Czwórki, by wyjaśnić dlaczego ktoś, kto rozpływa się przy muzyce Giorgio Morodera, to obowiązkowo powinien stawić się na ich koncercie? O ich utworach napisano m.in. to, że są dyskotekowe, zmuszają do tańca, ale nie brak w brzmieniu tajemniczej aury elektronicznych krajobrazów.

Na "EX Magazine" zapraszamy w sobotę, 7 września, po godzinie 16.00.

Zobacz więcej na temat: Czwórka ex magazine MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Misia Furtak: na basie uczę się grać już od 10 lat

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 19:00
Dziewczyna z gitarą, która muzykę ma we krwi, a w głowie milion pomysłów - taka jest Misia Furtak, gość audycji "EX Magazine".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Xxanaxx - muzyczna alternatywa dla środków farmakologicznych

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 18:50
Dzieli ich 12 lat, łączy ich miłość do muzyki, 7 miesięcy wspólnej pracy, superkoncert na Open'erze i epka, którą wydają już 12 sierpnia. Gościem Uli Kaczyńskiej był duet Xxanaxx.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Semantik Punk to dowód, że rewolucja się opłaca

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2013 10:00
Zmienili nazwę i zdobywają świat, choć ich muzyce daleko do przebojowego popu. W czym tkwi sekret Semantik Punk, że chwili ich nawet człowiek odpowiedzialny za brzmienie Sepultury i Korna?
rozwiń zwiń