Fuka Lata: transponujemy nasze umysły na muzykę

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2013 15:33
Za nimi bardzo pracowite wakacje - grali na OFFie i Open'erze, rozbujali publiczność na Primavera Sound w Barcelonie. Fuka Lata funduje słuchaczom odrealniony synth-pop, który sprawia, że człowiek odrywa się i lata.
Audio
  • Wywiad z zespołem Fuka Lata (EX Magazine/Czwórka)
Fuka Lata
Fuka LataFoto: mat. prasowe

- Do Warszawy przyjechaliśmy z Poznania, mniej więcej cztery lata temu. Długo graliśmy pod Rotundą, gdzie mieści się nasze studio, aż wreszcie nagraliśmy naszą pierwszą płytę. Potem drugą i trzecią  - wspomina Mito. - Wyszliśmy z podziemia i staramy się żyć z muzyki. Nie jest to może łatwe, ale idzie nam coraz lepiej, bo spotykamy się z dobrym przyjęciem i docieramy do coraz większej liczby osób.

Fuka Lata jest kontynuacją solowej działalności wokalistki Lee Dvd. W duecie z Mito tworzą przestrzenne pejzaże, w których czuć nostalgię za syntetycznym romantyzmem lat 80. oraz eksperymentalną przeszłość muzyków.

- To, co robimy różnym ludziom kojarzy się z różnymi rzeczami, ale prawda jest taka, że wywodzimy się z ambientu eksperymentalnego. Kiedyś bardzo improwizowaliśmy, Michał grał na gitarze elektrycznej z rozbudowanym pedałem, do muzycznej materii podchodziliśmy dość swobodnie - mówi Lee. - Forma, którą teraz osiągnęliśmy wykrystalizowała się na bazie wszystkich naszych doświadczeń. Musieliśmy zrobić krok w tył, żeby znowu ruszyć z miejsca. I wydaje mi się, że zmierzamy we właściwym kierunku.

W maju ukazało się najnowsze wydawnictwo Fuki Lata "Electric Princess EP". Krążek promuje utwór "Velvet Daze".

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka ex magazine MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kamp! o swojej nowej płycie: jest w 100 procentach nasza

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2012 10:00
Byli bezkompromisowi, nie poddali się naciskom wytwórni, które oferowały im umowy niezgodne z tym, co sobie wymarzyli. Dziś, po kilku latach, wydają pierwszą płytę i są zgodni: zrobiliśmy to tak, jak chcieliśmy, a satysfakcja jest ogromna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Misia Furtak: na basie uczę się grać już od 10 lat

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 19:00
Dziewczyna z gitarą, która muzykę ma we krwi, a w głowie milion pomysłów - taka jest Misia Furtak, gość audycji "EX Magazine".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Xxanaxx - muzyczna alternatywa dla środków farmakologicznych

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 18:50
Dzieli ich 12 lat, łączy ich miłość do muzyki, 7 miesięcy wspólnej pracy, superkoncert na Open'erze i epka, którą wydają już 12 sierpnia. Gościem Uli Kaczyńskiej był duet Xxanaxx.
rozwiń zwiń